Омбудсмени України і РФ на зустрічі в січні обговорять питання щодо звільнення цивільних осіб – Лубінець

Новини
Дмитро Лубінець, Уповноважений Верховної Ради з прав людини Фото: Facebook Дмитро Лубінець

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець має намір у січні провести зустріч з омбудсменом РФ Тетяною Москальковою, щоб обговорити можливість звільнення цивільних осіб.

Про це український омбудсмен заявив в ефірі національного телемарафону увечері 2 січня.

«Цього місяця в нас буде зустріч із Москальковою, на якій ми окремо обговорюватимемо питання звільнення цивільних. З нашого боку є безліч пропрацьованих варіантів, але, знову-таки, ми не знаємо, чи погодиться на це Російська Федерація», – сказав Лубінець.

При цьому він наголосив, що зараз і омбудсмен і українська влада приділяють «окрему увагу звільненню цивільних».

«Я хочу на цьому наголосити – українська держава не залишає спроб повернути в тому числі і цивільних. Не проблема у нас, проблема – в Російській Федерації тому, що РФ зараз хоче окремий майданчик по цивільним. Ми про це будемо домовлятися у цьому місяці. Я не хотів би забігати наперед, бо розумію, що суспільству нецікавий процес, суспільство хоче отримати результат», – зазначив омбудсмен України.

Як повідомлялося, на початку грудня 2022 року уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова сказала російським журналістам, що веде переговори з омбудсменом України Дмитром Лубінцем про можливість взаємної передачі цивільних осіб, щодо яких порушено кримінальні справи.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.