Зеленський призначив начальницею новоутвореної Олешківської військової адміністрації першу заступницю мера Олешок Тетяну Гасаненко

Новини
Тетяна Гасаненко, начальниця Олешківської військової адміністрації, Фото: соцмережі

Президент України Володимир Зеленський 2 січня утворив Олешківську міську військову адміністрації на Херсонщині. Її начальницею того ж дня глава держави призначив 48-річну Тетяну Гасаненко.

Відповідні указ №3/2023 та розпорядження №2/2023-рп оприлюднені на офіційному сайті президента України, передає Центр журналістських розслідувань.

Тетяна Гасаненко працює першою заступницею міського голови Олешок. Раніше вона була ексзаступницею голови Іванівської райдержадміністрації, головою Голопристанської райдержадміністрації та була депутаткою Херсонської обласної ради сьомого скликання від партії «Об’єднання «Самопоміч».

Чинний міський голова Олешок Євген Рищук не був погоджений на посаду начальника військової адміністрації в цій громаді.

Як повідомляв ЦЖР, також не була погоджена кандидатура чинного міського голови Нової Каховки Володимира Коваленка начальником Новокаховської міської військової адміністрації. Замість нього Володимир Зеленський призначив голову Каховської районної ради нинішнього скликання, обраного від президентської партії «Слуга народу» Валерія Брусенського.

14 грудня 2022 року президент України утворив чотири військові адміністрації в Херсонській області: Білозерську селищну і Музиківську сільську в Херсонському районі та Присиваську сільську і Тавричанську сільську в Каховському районі та призначив їхніх начальників.

Матеріал створений ІА Центр журналістських розслідувань у партнерстві з Центром прав людини ZMINA.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.