У Запорізькій області загарбники обмежують свободу пересування окупованою територією

У Запорізькій області російські загарбники суттєво обмежують свободу пересування окупованою територією, змушуючи місцевих мешканців отримувати перепустки для виїзду за межі населених пунктів. Проїзд без перепустки буде заборонений між населеними пунктами навіть приватним транспортом. «Дозвіл» потрібно отримувати у створених окупантами «военных комендатурах», надавши інформацію про транспортний засіб, а також особисті дані власника.

Російський блокпост на в'їзді до окупованого Мелітополя Фото: РИА Новости

Про це повідомляють у місцевих окупаційних пабліках, передає Центр журналістських розслідувань.

Так, окупанти повідомляють про зміну правил пересування між населеними пунктами тимчасово зайнятої частини Запорізької області. Відтепер навіть власники приватного транспорту мають отримувати перепустки для виїзду зі свого населеного пункту.

Донедавна «перепустки» вимагали виключно у вантажоперевізників. Приватні авто могли переміщатись окупованою територією області без додаткових дозвільних документів.

Для отримання «перепусток» мешканцям потрібно звертатися в окупаційні «комендатури».

Для міста Токмак, чиї «органи влади» найпершими офіційно повідомили про нововведення, обмеження почали діяти вже з 4 січня.

Для отримання «перепустки» власники транспорту мають надати документи, що підтверджують особу та право власності на автомобіль.

«При собі мати оригінали та копії: документів, що засвідчують особу, документів, що підтверджують місце реєстрації, правовстановлюючих документів на транспортний засіб», – сказано в оголошенні.

В мелітопольських чатах повідомляють про попередження, які отримують водії: «на кожному блокпості попереджають, що з 5 числа пересування між населеними пунктами тільки за перепустками».

Також містяни пишуть, що деякі організації вже почали видавати «перепустки» своїм співробітникам, що живуть у селах поблизу Мелітополя і їздять в місто на роботу.

Проте на інформаційних ресурсах так званих «органів влади» Запорізької області повідомляють, що до кінця січня на блокпостах «перепустки» вимагати ще не будуть. Але за цей час їх мусять оформити всі. В першу чергу представники «государственных» та «муниципальных» органів, юрособи, а далі і приватні особи.

Матеріал створений ІА Центр журналістських розслідувань у партнерстві з Центром прав людини ZMINA.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine