Україна повернула з російського полону ще 50 захисників

Новини
Фото: facebook.com/koordshtab

Україна 8 січня в ході першого у цьому році обміну повернула додому ще 50 українських захисників. Серед них – військовослужбовці ЗСУ, ВМСУ, Національної гвардії, прикордонники та тероборонівці.

Про це повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

«Відбувся перший у 2023 році обмін військовополоненими. Сьогодні визволено ще 50 українських захисників… Цього разу до своїх родин повертаються 25 представників Збройних Сил України, 13 нацгвардійців, четверо прикордонників, троє представників Військово-Морських Сил та п’ятеро тероборонців. Серед звільнених Захисників — 11 полонених з Чорнобильської АЕС, восьмеро оборонців Маріуполя, дев’ятеро захисників Київщини, полонені з донецького, харківського, луганського напрямків, а також Чернігівщини та Херсонщини», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, це вже 36-ий обмін від початку повномасштабного вторгнення Росії. Завдяки роботі Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими загалом вдалося повернути додому вже 1646 осіб – військових та цивільних.

«Серед визволених військовослужбовців – 33 офіцери та 17 представників рядового та сержантського складу. Найстаршому визволеному – 54 роки, наймолодшому – 19», – додали у Координаційному штабі.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.