Росія створила в Україні найбільше у світі мінне поле – Шмигаль

Через російську агресію в Україні утворилося найбільше у світі мінне поле площею 250 тисяч квадратних кілометрів. Воно більше за площу Великої Британії, Румунії чи Лаосу.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль Фото: Facebook

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв’ю південнокорейському агентству Yonhap.

«Наразі це найбільше мінне поле у світі. Воно не тільки ускладнює пересування людей, але й спричиняє серйозні перебої у сільському господарстві, яке є однією з наших основних галузей економіки», – сказав Шмигаль.

Агентство зазначає, що 250 тисяч квадратних кілометрів – це більше не лише за весь Корейський півострів (близько 221 тисячі квадратних кілометрів), але й за Лаос, Румунію (кожна з яких має площу близько 238 тисяч квадратних кілометрів) і Велику Британію (близько 244 тисяч квадратних кілометрів).

Сапери окремої президентської бригади імені гетьмана Богдана Хмельницького ЗСУ знешкоджують встановлені військами РФ міни Фото: facebook.com/Prezydentska.Bryhada

Шмигаль додав, що Росія націлена на інфраструктуру в густонаселених районах. Він уточнив, що 70% шкоди завдано саме житловим кварталам.

За його словами, іншим цілями росіян були промислові комплекси, такі як хімічні та металургійні заводи, а також туристична інфраструктура.

Коментуючи побоювання, що війна затягується, Шмигаль наголосив на необхідності збереження санкцій проти Росії та надання допомоги Україні.

«Ми робимо все можливе, щоб війна якнайшвидше закінчилася. Для цього міжнародне співтовариство має неухильно дотримуватися санкцій проти Росії та посилювати їх», – зазначив прем’єр.

Він особливо зазначив важливість санкцій щодо торгівлі газом і нафтою, а також блокування поставок зброї та запчастин до Росії, заявивши, що всі світові компанії повинні вийти з Росії.

«Ми не знаємо, коли закінчиться війна, але те, що ми повернемо собі всю нашу землю – це точно», – заявив Шмигаль.

Він не розкрив території, які Україна планує відвоювати, або свою детальну стратегію, але дав зрозуміти, що країна не буде поспішати з операціями ціною людських жертв.

«На відміну від Росії, ми в першу чергу розробляємо стратегію, щоб захистити людей. З початку війни ми повернули 54% території, захопленої Росією, і будемо продовжувати повертати окуповані землі цієї зими або в будь-який час», – сказав прем’єр-міністр.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine