В Україні за держзраду засуджено ще двох кримських суддів

За публічного обвинувачення прокуратури АРК та міста Севастополя до 12 та 13 років позбавлення волі заочно засуджено двох окупаційних суддів з Криму. За інформацією Центру журналістських розслідувань, це колишня суддя господарського суду Автономної Республіки Крим Білоус Марина Олександрівна та колишня суддя Нахімовського районного суду міста Севастополя Дядя Тетяна Володимирівна.

Дядя Тетяна Володимирівна фото: myrotvorets

Як повідомляє прокуратура, колишніх суддів визнано винними у вчиненні державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України).

«Прокурори довели, що після окупації півострова у 2014 році, судді зрадили присязі на вірність народу України. Засуджені перейшли на бік ворога та обійняли посади «суддів» так званих Нахімовського районного суду міста Севастополя та Арбітражного суду Республіки Крим. Служителі російської «феміди» безпосередньо сприяли становленню та зміцненню окупаційних судових органів на півострові. Своїми діями та рішеннями надавали допомогу представникам держави-окупанта у переході судової системи України, що діяла в Криму на відправлення правосуддя за законодавством РФ», – йдеться в повідомленні.

Загалом, за фактами вчинення державної зради прокуратура автономії повідомила про підозри вже 713 особам, 225 з яких – судді; 215 обвинувальних актів скеровано до суду, 88 з них стосуються саме суддів; 14 осіб засуджено за державну зраду.

Нагадаємо:

  • У серпні 2022 року прокуратура АР Крим та Севастополя в порядку спеціального досудового розслідування скерувала до суду обвинувальні акти стосовно п’яти колишніх кримських суддів, які після окупації Криму зрадили присязі на вірність народу України та перейшли працювати до окупаційних «судів» півострова: Андрейченко Альони Анатоліївни Білоусової Вікторії Василівни, Осоченка Анатолія Миколайовича, Руснак Алли Пилипівни та Алєєвої Наталії Галівни.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine