Для повного розмінування України може знадобитись понад 5 років – Монастирський

Новини
Фото: Facebook ДСНС України

Понад 30% території України забруднені мінами та вибухонебезпечними предметами. Повне розмінування цих територій займе тривалий час, який може перевищувати 5 років.

Про це заявив міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський, в ефірі національного телемарафону.

«Понад 30% території України на сьогодні є забрудненими. Інтенсивність забруднень за міжнародними показниками є найвищою з часів Другої світової війни. Це і різноманіття пасток, які застосовують російські найманці та піротехніки. Це і власне кількість пасток для цивільного населення», – сказав Монастирський.

За його словами, на сьогодні піротехінки Державної служби з надзвичайних ситуацій України очищують від мін близько 40 гектарів на день.

«Відповідні спеціалісти Нацполіції розміновують приміщення та будинки в населених пунктах, які деокуповано. І ми оцінюємо зараз перший етап розмінування тривалістю від 1 до 3 років з моменту деокупації населеного пункту. А повне розмінування, особливо розмінування річок та лісосмуг, займе тривалий час, який може перевищувати і 5 років», – зазначив очільник МВС.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.