У Криму «суд» заарештував на два місяці шістьох кримських татар, затриманих ФСБ у Джанкойському районі

Новини
«Київський районний суд» Сімферополя, 25.01.2023 Фото: facebook.com/crimeansolidarity

В окупованому Криму «Київський районний суд» Сімферополя 25 січня заарештував на два місяці – до 24 березня – кримських татар Екрема Кроша, Айдера Асанова, Рефата Сейдаметова, Османа Абдуразакова, Лемана Зекір’яєва та Халіла Мамбетова, які 24 січня були затримані у Джанкойському районі. ФСБ заявила, що вони нібито були учасниками осередку організації «Хізб-ут-Тахрір», яка заборонена в Росії.

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність».

За інформацією активістів, усім шістьом затриманим «суд» обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 24 березня 2023 року.

«Це рішення ми вважаємо незаконним. Оскільки ті підстави, які прописані, голослівні, матеріалами справи вони не підтверджені. Мій підзахисний, Халіл Мамбетов 1955 року народження, він пенсіонер і в нього вдома онкохвора дружина, за якою він здійснює щоденний догляд, живуть вони лише вдвох. Ми надали всі документи, надали документи на домоволодіння, що він є власником свого будинку, постійно там проживає і просили пом’якшити рішення на домашній арешт. Але суд нас не почув і обрав для нього запобіжний захід утримання під вартою», – розповів «Кримській солідарності» адвокат Сіяр Паніч.

Вранці 25 січня активісти зібралися біля «Київського районного суду» Сімферополя, щоби підтримати затриманих кримських татар. До будівлі «суду» під’їхав автозак Росгвардії, два тоновані автобуси, наряд російської поліції після чого почалися масові затримання. В результаті було затримано 34 особи, яких доставили до «Центрального», «Київського» та «Залізничного» відділів поліції Сімферополя.

Російські силовики біля «Київського районного суду» Сімферополя, 25.01.2023 Фото: facebook.com/crimeansolidarity

Нагадаємо:

  • 24 січня в Джанкойському районі окупованого Криму співробітники ФСБ провели обшуки у шести будинках кримських татар: Екрема Кроша в селі Ближнєгородське, у Айдера Асанова та Рефата Сейдаметова в селі Тимофіївка, у Османа Абдуразакова в селі Дніпровка, у Лемана Зекір’яєва та Халіла Мамбетова в Джанкої. Після обшуку їх затримали та відвезли до «кримського управління ФСБ» у Сімферополі.