В Україні діють аварійні відключення світла, дефіцит залишається суттєвим

Дефіцит потужності в енергосистемі є значним, у десятьох областях ввели аварійні відключення.

Про це повідомляє пресслужба НЕК «Укренерго».

В регуляторі розповіли, що споживання електроенергії залишилось на рівні четверга, однак після чергової російської ракетної та атаки пошкоджені генеруючі потужності та електронвольта мережа.

«Втім, енергосистема все ще відновлюється після попередніх серій ворожих ракетних обстрілів, які спричинили пошкодження енергоблоків електростанцій. В результаті виробництво електроенергії на працюючих електростанціях не може повністю покрити споживання», – йдеться в повідомленні.

До всіх областей доведено ліміти споживання, однак диспетчерський центр вже зафіксував їх перевищення у 10 областях.

Через це у Харківській, Донецькій, Запорізькій, Кіровоградській, Київській, Черкаській, Житомирській, Волинській, Львівській, Рівненській областях застосовано аварійні відключення. Також в «Укренерго» не виключають їх введення в інших регіонах.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine