Окупанти вивезли не менше 14 дітей-сиріт з Херсона до дитбудинку «Ёлочка» у Криму, їх фото знайшли на російському сайті про всиновлення

Новини
Фото: crimea.kp.ru

Не менше 14 дітей-сиріт з Херсона російські окупанти перевезли до дитячого будинку «Ёлочка» в окупованому Криму, який навіть прокремлівські ЗМІ назвали «дитячим концтабором» через умови, в яких утримують дітей. Юристи зазначають, що таке переміщення дітей порушує Женевську конвенцію щодо захисту цивільного населення під час війни.

Про це пише російське опозиційне видання «Вёрстка».

Журналісти перевірили фотографії, опубліковані на сайті «Усиновлення у Московській області», на яких зображено 14 дітей віком від двох до п’яти років із Херсонської області в дитячому будинку «Ёлочка» в Сімферополі. Вони звернула увагу на листи, підготовлені вихователями від імені кількох дітей молодшого віку. 14 листівок було підписано одним почерком.

«У кожному згадувалося, що дитина, яка звертається до Діда Мороза, приїхала з Херсона. У 10 з 14 таких листів поточне місцезнаходження сиріт не було вказано або спеціально замазано білим полем. У двох листах говорилося, що дитина приїхала з Херсона до Сімферополя, і ще в двох була вказана також назва дитячого будинку. Проте всі 14 дітей було сфотографовано в одних і тих же інтер’єрах дитячого будинку «Ёлочка»», – пише видання.

Цей дитячий будинок-інтернат підпорядкований так званому «міністерству охорони здоров’я Криму» і спеціалізується на догляді за дітьми із захворюваннями нервової системи, розладами психіки та поведінки, слуху та зору та ВІЛ-інфекцією.

Вивезена до окупованого Криму дитина-сирота із Херсона. Фото: Скріншот із сайту usynovite.mosreg.ru

На фото показані діти в середньому від двох до п’яти років. У звіті акції «Стань Дідом Морозом» є ще дев’ятьох дітей такого ж віку в кімнатах «Ёлочки», у тому числі діти з обмеженими можливостями. Однак у листах від їхніх імен не вказано, як саме вони опинилися в установі.

Вивезена в окупований Крим дитина-сирота із Херсона. Фото: Скріншот із сайту usynovite.mosreg.ru

Згідно з «Робочою програмою» дитячого будинку на 2021–2025 роки, установа має виховувати у дітей «вищі моральні почуття», у тому числі «патріотизм та громадянськість», а також формувати у вихованців уявлення про те, що «Крим знаходиться на півдні Росії» та «усвідомлення себе як громадянином багатонаціональної Росії».

Навіть російське прокремлівське видання «РИА Новости» у 2020 році повідомляло про неналежний догляд за дітьми у цьому дитбудинку. Йшлося про те, що діти там сильно недоїдають і керівництво дитбудинку нехтує ситуацією, що спричинило втручання колишнього призначеного Кремлем уповноваженого з прав дитини Анни Кузнєцової (попередниці нинішнього уповноваженого з прав дитини Марії Львової-Бєлової).

Про те, що близько 46 дітей-сиріт із херсонського Будинку малюка відправили до окупованого Криму, 21 жовтня заявляв призначений окупантами так званий «заступник голови військово-цивільної адміністрації Херсонської області» Кирило Стремоусов, проте конкретної установи, куди їх відвезли, не згадувалося.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.