Окупанти вивезли не менше 14 дітей-сиріт з Херсона до дитбудинку «Ёлочка» у Криму, їх фото знайшли на російському сайті про всиновлення

Не менше 14 дітей-сиріт з Херсона російські окупанти перевезли до дитячого будинку «Ёлочка» в окупованому Криму, який навіть прокремлівські ЗМІ назвали «дитячим концтабором» через умови, в яких утримують дітей. Юристи зазначають, що таке переміщення дітей порушує Женевську конвенцію щодо захисту цивільного населення під час війни.

Фото: crimea.kp.ru

Про це пише російське опозиційне видання «Вёрстка».

Журналісти перевірили фотографії, опубліковані на сайті «Усиновлення у Московській області», на яких зображено 14 дітей віком від двох до п’яти років із Херсонської області в дитячому будинку «Ёлочка» в Сімферополі. Вони звернула увагу на листи, підготовлені вихователями від імені кількох дітей молодшого віку. 14 листівок було підписано одним почерком.

«У кожному згадувалося, що дитина, яка звертається до Діда Мороза, приїхала з Херсона. У 10 з 14 таких листів поточне місцезнаходження сиріт не було вказано або спеціально замазано білим полем. У двох листах говорилося, що дитина приїхала з Херсона до Сімферополя, і ще в двох була вказана також назва дитячого будинку. Проте всі 14 дітей було сфотографовано в одних і тих же інтер’єрах дитячого будинку «Ёлочка»», – пише видання.

Цей дитячий будинок-інтернат підпорядкований так званому «міністерству охорони здоров’я Криму» і спеціалізується на догляді за дітьми із захворюваннями нервової системи, розладами психіки та поведінки, слуху та зору та ВІЛ-інфекцією.

Вивезена в окупований Крим дитина-сирота із Херсона. Фото: Скріншот із сайту usynovite.mosreg.ru

На фото показані діти в середньому від двох до п’яти років. У звіті акції «Стань Дідом Морозом» є ще дев’ятьох дітей такого ж віку в кімнатах «Ёлочки», у тому числі діти з обмеженими можливостями. Однак у листах від їхніх імен не вказано, як саме вони опинилися в установі.

Вивезена в окупований Крим дитина-сирота із Херсона. Фото: Скріншот із сайту usynovite.mosreg.ru

Згідно з «Робочою програмою» дитячого будинку на 2021–2025 роки, установа має виховувати у дітей «вищі моральні почуття», у тому числі «патріотизм та громадянськість», а також формувати у вихованців уявлення про те, що «Крим знаходиться на півдні Росії» та «усвідомлення себе як громадянином багатонаціональної Росії».

Навіть російське прокремлівське видання «РИА Новости» у 2020 році повідомляло про неналежний догляд за дітьми у цьому дитбудинку. Йшлося про те, що діти там сильно недоїдають і керівництво дитбудинку нехтує ситуацією, що спричинило втручання колишнього призначеного Кремлем уповноваженого з прав дитини Анни Кузнєцової (попередниці нинішнього уповноваженого з прав дитини Марії Львової-Бєлової).

Про те, що близько 46 дітей-сиріт із херсонського Будинку малюка відправили до окупованого Криму, 21 жовтня заявляв призначений окупантами так званий «заступник голови військово-цивільної адміністрації Херсонської області» Кирило Стремоусов, проте конкретної установи, куди їх відвезли, не згадувалося.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine