Японія додала до санкційного списку три юридичні та 22 фізособи, причетні до окупації територій України, серед них і четверо зрадників з Херсонщини

Новини
Фото: Shutterstock

На тлі тривалої російської агресії проти України Японія заявила про розширення санкційного списку юридичних та фізичних осіб, причетних до незаконної окупації територій України. Японський уряд заморожує активи трьох російських компаній, які поставляють зброю та обладнання для армії РФ, а також 22 осіб – громадян РФ та коллаборантів з України, серед яких, зокрема, четверо зрадників з Херсонщини.

Про доповнення санкційного списку повідомляється на офіційному сайті МЗС Японії, передає Центр журналістських розслідувань.

На Херсонщині під санкції Японії потрапили гауляйтер Каховки Павло Філіпчук, заступник гауляйтера області Ігор Семенчев-молодший, пропагандист Геннадій Шелестенко, фейкова «ректорка» Херсонського державного університету Тетяна Томіліна та надісланий з Москви «міністр внутрішньої політики Херсонської військово-цивільної адміністрації» Владімір Бєспалов.

Під санкції японського уряду також потрапили представники російських окупаційних «адміністрацій» з інших регіонів України, російського уряду, російської Громадської палати, ідеолог російського фашизму Алєксандр Дугін.

Крім того, обмежувальні заходи застосовані до корпорації «Іркут», Московського машинобудівного заводу «Авангард» та ПАТ «КамАЗ», які вироблять зброю та обладнання для Збройних сил Росії. Японія запровадила заборону на експорт до РФ вакцин, медичних виробів, роботів, радіоактивних матеріалів, обладнання для атомних об’єктів, розвідки нафти і природного газу.

Проти більшості доданих до санкційного списку Японії юридичних та фізичних осіб вже запровадили санкції інші країни Заходу. Зокрема, гауляйтер Каховки, колаборант Павло Філіпчук вже перебуває в санкційних списках США, Великобританії та інших країн.

Як повідомляв ЦЖР, 22 грудня 2022 року в Каховці підірвали автомобіль колаборанта Андрія Штепи, якого російські загарбники призначили гауляйтером смт Любимівка Каховського району. Внаслідок вибуху Штепа, більш відомий серед місцевих під прізвиськами «Шнира» і «Блютуз», був ліквідований.

Матеріал створений ІА Центр журналістських розслідувань у партнерстві з Центром прав людини ZMINA.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.