На Донеччині окупанти змушують працівників державних та комунальних підприємств отримувати паспорти РФ – ЦНС

Новини
Фото: ТАСС

На окупованих територіях Донецької області росіяни під загрозою звільнення примушують працівників державних та комунальних підприємств отримувати паспорти РФ, а також писати заяви про відмову від українського громадянства.

Про це повідомляє Центр національного спротиву (ЦНС).

«Так, всім працівникам було повідомлено, що до 1 березня вони мають отримати російський паспорт. В інакшому випадку їх звільнять. При цьому, робітники мають не лише отримати паспорт ворога для збереження робочого місця, а й написати заяву про відмову від українського громадянства. Останнє є показовим, адже у РФ дозволено подвійне громадянство. Тобто відмова від громадянства росіянам потрібна саме для пропагандистської цілі та аби «підкріпити» свої права на регіон, змінивши його демографічний склад», – йдеться в повідомленні.

У Центрі зауважили, що наразі ворог активно проводить мобілізацію на тимчасово окупованих територіях, і саме російський паспорт є підставою для відправки на фронт.

«Центр національного спротиву закликає не співпрацювати з ворогом й за можливості покинути регіон», – наголосили в Центрі.

Як повідомляв Центр журналістських розслідувань, без російського паспорта вже неможливо отримати деякі соціальні виплати, якими РФ як окупуюча держава зобов’язана забезпечувати населення окупованої території,  працювати в бюджетних і комунальних структурах. У планах загарбників «паспортизувати» мешканців захоплених територій якнайшвидше.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.