Повернення у російські школи військової підготовки свідчить про мілітаризацію суспільства в РФ – розвідка Британії

Новини
Фото: structure.mil.ru

Британська розвідка вказує, що ініціативи російської влади зі впровадження в середній і вищій освіті програм військової підготовки школярів і студентів свідчать про дедалі більшу мілітаризацію усіх сфер життя в Росії і мають на меті створення асоціацій із Радянським Союзом.

Про це у щоденному огляді повідомляє міністерство оборони Великої Британії.

Як зазначається, останніми тижнями міністерство освіти Росії надало більш детальну інформацію про впровадження раніше оголошеного плану щодо включення базової військової підготовки в російську програму середньої школи.

Зокрема, модуль у рамках курсу «Основи безпеки життєдіяльності» включатиме навчання поводженню з автоматами серії АК та ручними гранатами, основам військової служби та використанню засобів індивідуального захисту. З 1 вересня такі уроки стануть обов’язковими в середній школі.

Крім того, у грудні 2022 року міністерство науки та вищої освіти РФ оголосило про програму «Основи військової підготовки» для студентів університетів.

«Такі ініціативи підкреслюють дедалі більшу мілітаризацію усіх сфер життя в Росії в умовах війни й, серед іншого, мають на меті створення асоціацій із Радянським Союзом, де подібне навчання було обов’язковим і залишалось таким у школах до 1993 року», – йдеться в огляді.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.