У Кремлі готуються до нового наступу на Україну – генсек НАТО Столтенберг

РФ готується не до миру, а до нового наступу на Україну.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг Фото: Reuters

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Він зазначив, що зараз ніхто не може сказати, коли закінчиться війна, однак вона є вибором Путіна.

«Він вирішив вторгнутися в іншу країну, суверенну демократичну державу в Європі. І президент Путін може закінчити війну сьогодні. Але проблема полягає в тому, що ми не бачимо жодних ознак того, що Путін і правителі в Москві готуються до миру. Ми бачимо протилежне. Ми бачимо, що вони готуються до нового наступу, що вони мобілізують більше солдатів, понад 200 000, а потенційно навіть більше. Що вони активно купують нову зброю, більше боєприпасів, нарощують власне виробництво», – сказав очільник альянсу.

Столтенберг зазначив, що нема жодних ознак і того, що в Росії відмовились від основної мети вторгнення – взяти Україну під повний контроль.

Генсекретар НАТО також сказав, що в разі проведення переговорів, вони будуть довготривалими

«Не всі війни, але багато воєн закінчуються за столом переговорів. І, швидше за все, ця війна на якомусь етапі також завершиться за столом переговорів. Але ми знаємо, що те, що відбувається за цим столом, нерозривно пов’язане з ситуацією на полі бою та повністю залежить від неї. Отже, якщо ми дійсно хочемо, щоб Україна переважала як суверенна, незалежна держава в Європі, то нам потрібно підтримати їх зараз. Військова підтримка сьогодні дає можливість досягти мирної угоди завтра», – наголосив Столтенберг.

Він додав, що поки Путін вірить, що може перемагати на полі бою, він не сяде за стіл переговорів.

«Тож парадокс полягає в тому, що фактично військова підтримка України є найкращим способом досягнення мирного вирішення війни шляхом переговорів», – зазначив він.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine