Окупанти забудовують Запоріжчину оборонними спорудами

Російські окупанти перетворюють територію захопленої Запоріжчини на фортецю: будують оборонні укріплення по всій території області, завозять «зуби дракона» і інші бетонні споруди, риють окопи. Найбільше фортифікаційних споруд в районі Токмаку, Василівки, Пологів.

Карта збудованих окупантами захисних споруд у північній і північно-східній частині Запорзької області. Автор: Brady Africk

Як повідомляє Центр журналістських розслідувань, про це свідчать супутникові знімки, оприлюднені дослідником Brady Africk, а також свідчення мешканців тимчасово окупованої території.

«В січні вперше за довгий час їхала з Токмаку на Мелітополь і була вражена: вздовж дороги особливо в районі Молочанську та навколишніх сіл в сторону Мелітополя незліченна кількість бетонних пірамід «зубів дракона» і «дотів», а вантажівки везуть ліс – навіть на вигляд якісні, міцні довжелезні дошки. Стало страшно і сумно, як ми після звільнення це все будемо з землі діставати», – розповіла ЦЖР  жителька окупованої території.

Дослідник із зовнішньої та оборонної політики American Enterprise Institute Brady Africk зауважує, що в порівнянні з груднем 2022 року з’явилися нові траншеї на окупованій частині Запорізької області, а також в регіонах Росії, які межують з північно-східною Україною.

А ще до того за кілька місяців російські війська побудували сотні кілометрів укріплень. Вони йдуть як вздовж основних автомобільних трас на окупованій частині Запорізької області, так і навколо населених пунктів, особливо тих, що розташовані в північно-східній частині регіону. Це добре видно на інтерактивній карті, яку створив дослідник.

«На південь від Токмаку побудовані справжні укріпрайони – окрім капітальних окопів і протитанкових ровів є вкопана техніка, також в деяких лісополосах стоїть ворожа техніка. Їхати дорогою повз, якщо чесно, страшно, таке враження, що їдеш під прицілом», – повідомив мешканець одного з сел Токмацького району.

ЦЖР повідомляв, що російські війська формують оборонні лінії навколо бердянського аеродрому.

За інформацією міського голови Мелітополя Івана Федорова оборонні лінії вже побудовані з трьох сторон міста – з Херсонщини, Василівки та Бердянську, тепер загарбники взялися облаштовувати оборону в сторону Криму – між селами Вовчанське і Червоне Мелітопольського району в січні розставили бетонні конуси, а в районі Каховського каналу риють окопи.

Подробиці про те, як окупанти заробляють на будівництві оборонних споруд читайте в розслідуванні ЦЖР: «Зуби дракона»: карієс і корупція».

Матеріал створений ІА Центр журналістських розслідувань у партнерстві з Центром прав людини ZMINA.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine