На окупованій Луганщині загарбники вилучають українські книги та спалюють їх у котельнях – ЦНС

Новини
Спалення російськими окупантами книжок з історії України Фото: Twitter Dame Melinda Simmons

На тимчасово окупованих територіях Луганщини російські загарбники вилучають зі школ та бібліотек українські книги та спалюють їх в котельнях.

Про це повідомляє Центр національного спротиву (ЦНС).

«Книги вилучають з фондів загальних та шкільних бібліотек. В Ровеньках (Луганська область) зафіксовані випадки масового спалювання української літератури в місцевих котельнях», – йдеться у повідомленні.

В ЦНС вказали, що практику спалювання книг росіяни запозичили у нацистської Німеччини. При цьому окупанти виправдовують це тим, що вони нібито вилучають «нацистську літературу», однак в перелік такої літератури потрапляють всі українські книги.

«Раніше так зване «міністерство освіти та науки ЛНР» (представники окупаційної влади в Луганській області) спрямувало керівникам адміністрацій міст та районів, а також підвідомчим освітнім організаціям документ з порадою вилучити з фондів шкільних бібліотек книги зі списку, в якому 365 позицій», – розповіли в Центрі.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.