«Експосадовця» «ДНР» і соратника Губарева Євгенія Орлова російські окупанти поставили керувати захопленими підприємствами на Херсонщині, а потім кинули «на підвал»

Новини
Коллаборант Евгений Орлов
Колаборант Євген Орлов, Фото: соцмережі

Головним «смотрящим» за захопленими підприємствами Каховки на Херсонщині в перші місяці окупації російські загарбники призначили соратника Павла Губарева, екс-«посадовця» так званої «ДНР» Євгенія Орлова. Він займався розграбуванням складів, призначеннями нових «керівників» і організацією роботи «віджатих» у власників промислових підприємств. Однак наприкінці літа 2022 року через конфлікт з кураторами з російського ФСБ його відправили «на підвал».

Центру журналістських розслідувань про це стало відомо з власних джерел.

Як розповіли мешканці Каховки, Орлов Євгеній В’ячеславович (21 жовтня 1983 року народження, уродженець міста Сніжне Донецької області), займався розграбуванням складів готової продукції каховської компанії «Чумак» і відновленням діяльності «віджатого» у власників каховського ТОВ «Тройка», яке випускало мінеральну і солодку газовану воду під торговельною маркою «Каховка». 

«Директором» ТОВ «Тройка» Євгеній Орлов та його російські військові «колеги» призначили Коваленка Віталія Вікторовича (2 лютого 1971 р. н.), який з 2019 року очолює підприємство споживчої кооперації «Каховський ринок» Херсонської облспоживспілки. В російському державному реєстрі юридичних осіб зареєстрований «клон» цього ринку. Там вказано, що Віталій Коваленко очолює «предприятие потребительской кооперации «Каховский рынок» і отримав громадянство Російської Федерації. Останнім часом Коваленко проживає в окупованому Криму і іноді приїжджає до Каховки, аби зібрати гроші і виплатити «зарплату» підлеглим. 

Колаборант Віталій Коваленко Фото соцмережі

«Переважну більшість промислових підприємств Каховки окупантам так і не вдалося запустити. ТОВ «Тройка» стала виключенням. У ньому росіяни призначили свого «керівника» Віталія Коваленка, який попервах підпорядковувався Євгенію Орлову. Був там ще один «директор», інший Віталій, водій одного з місцевих фермерів, наказ на «призначення» якого підписав гауляйтер Каховського району Володимир Леонтьєв. Під усіма ними підприємство продовжувало працювати і випускати воду», – на умовах анонімності розповіли мешканці Каховки.

За їхніми словами, Євгенія Орлова до Каховського району привезла Катерина Губарева – дружина самопроголошеного в березні 2014 року «народного губернатора» Донецької області Павла Губарева. Катерина сама є уродженкою Каховки і деякий час працювала заступницею гауляйтера Херсонської області, колаборанта Володимира Сальдо. 

В перші півроку після повномасштабного вторгнення РФ в Україну Євгеній Орлов був помічником гауляйтера району Володимира Леонтьєва та гауляйтера Каховки Павла Філіпчука і тісно співпрацював з уже згадуваним Віталієм Коваленком. А також із заступником Леонтьєва, колаборантом Віталієм Єфіменком, якого окупанти відправили «на підвал» ще влітку 2022 року, звинувативши в організації «злочинного угруповання», яке вдиралося до будинків заможних жителів району і грабувало їх.  

«Після цього у Євгенія Орлова стався якийсь конфлікт з представниками російського ФСБ і вони його теж відправили «на підвал», – розповіли джерела ЦЖР на окупованій частині Херсонщини.

На Євгенія Орлова накладені санкції Україною, Євросоюзом, Великою Британією та низкою інших країн. Він був членом «Національної ради» так званої «ДНР», очолював «громадський рух «Вільний Донбас», у 2016 році працював «заступником голови комітету національних зборів «ДНР» з промисловості та торгівлі», «депутатом» першого скликання «ДНР». У 2019 році його позбавили «депутатського» мандата. 

Матеріал створений ІА Центр журналістських розслідувань у партнерстві з Центром прав людини ZMINA.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.