Як самостійно розрахувати розмір пенсії у 2023 році

Як вирахувати розмір своєї майбутньої пенсії, коли в Україні у 2023 році запровадили нові вимоги до стажу українців.

Пенсія за віком визначається за наступною формулою:

  • Розмір середньої зарплати х індивідуальний коефіцієнт зарплати х коефіцієнт страхового стажу = пенсія.
  • Розмір середньої зарплати – це ваша середня заробітна плата, з якої було сплачено страхові внески, за останні три роки (зарплата/страховий стаж за місяці).

Щоб вирахувати середню зарплату, необхідно сумарний заробіток за останні три роки поділити на кількість календарних днів за цей період.

Ви отримаєте свій середньоденний заробіток, який потрібно помножити на кількість відпрацьованих місяців за останні три роки.

Індивідуальний коефіцієнт зарплати – сума співвідношень зарплати в конкретному місяці до середньої зарплати по Україні.

Для того, щоб вирахувати індивідуальний коефіцієнт зарплати, потрібно взяти зарплату людини за кожен місяць і розділити її на середню зарплату по країні цього місяця.

Щоб вийти на пенсію у 60 років, потрібно мати щонайменше 30 років страхового стажу. Надалі необхідна тривалість стажу зростатиме на один рік, поки у 2028 році не досягне 35 років.

Окрім того, щоб у 2023 році піти на пенсію у 63 роки, українці повинні мати стаж роботи від 20 до 30 років, а у 65 років – 15-20 років.

Якщо у 2023 році ви досягнули пенсійного віку у 60 років, але не маєте необхідного страхового стажу тривалістю 30 років, то пенсію вам призначать із досягненням 63 років.

  • Індексація пенсій в Україні відбудеться з 1 березня, як це передбачено профільним пенсійним законодавством. Міністерство соціальної політики готує проєкт рішення уряду, яке буде винесено на розгляд Кабінету Міністрів найближчим часом.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine