Естонія пропонує зібрати €100 мільярдів для оборони України

Новини
Ханно Певкур

Естонія пропонує зібрати €100 мільярдів для оборони України до кінця року, а в ближчій перспективі – надати їй 1 мільйон снарядів.

Про це заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур під час спільної з главою Пентагону пресконференції в Таллінні, передає Укрінформ.

«Ми можемо і повинні зробити більше. У мене є три ключові пропозиції, як це зробити. Всім європейським партнерам і союзникам по НАТО слід підняти рівень витрат на оборону до рівня більш як 2% від ВВП, а в ідеалі – до 2,5%. Більше можна дати лише тоді, коли є що дати», – зазначив Певкур.

За його словами, «міжнародна коаліція має зібрати принаймні 100 мільярдів євро спільної військової допомоги для України до кінця 2023 року».

«Ми можемо говорити про те, що наповнення також має значення, але повірте мені, Україна вже потребує речей на суму щонайменше 100 мільярдів на цей момент», – сказав він.

Європейський Союз повинен терміново посилити українську оборону одним мільйоном артилерійських снарядів, додав міністр.

Європарламент схвалив резолюцію до першої річниці з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, у якій висловлює осуд діям Кремля та закликає надати Україні усю необхідну допомогу, у тому числі розглянути можливість передачі західних винищувачів.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.