Британський прем’єр Ріші Сунак закликав подвоїти військову підтримку України, Британія дасть далекобійну зброю

Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак закликав світових лідерів «подвоїти військову підтримку» України та наголосив, що російська війна проти України поставила під сумнів «безпеку і суверенітет кожної нації». Він також заявив, що Велика Британія буде першою країною, яка надасть Україні далекобійну зброю.

Ріші Сунак, прем'єр-міністр Великої Британії на Мюнхенській конференції

Про це глава британського уряду заявив 18 лютого під час виступу на Мюнхенській безпековій конференції, передає Укрінформ.

У своїй промові Сунак, зокрема, вказав на те, що Британія стала першою країною, яка надала Україні важкі танки і почала тренувати пілотів та морських піхотинців. Він поінформував, що минулого року Сполучене Королівство надало Україні 2,3 млрд фунтів «і у 2023 році ми дамо стільки ж або й більше». За його словами, у союзників також схожі історії і «колективні зусилля приносять результат».

«Але кожного дня російські війська все ще завдають нові біль та страждання. І єдиний шлях змінити це – щоб Україна перемогла. Ми потребуємо військової стратегії, щоб Україна отримала рішучі здобутки на полі бою для перемоги у війні, та політичної стратегії, щоб здобути мир», – заявив британський прем’єр.

Він нагадав: для того, щоб виграти війну, «Україна потребує більше артилерії, броньованих машин та протиповітряної оборони».

«І тому зараз настав момент, щоб подвоїти нашу військову підтримку», – наголосив Сунак.

За його словами, «коли Путін розпочав цю війну, він зробив ставку на те, що наша рішучість похитнеться». «Навіть зараз він робить ставку на те, що ми прийдемо в сум’яття. Але ми довели, що він помилявся тоді, і ми доведемо, що він помиляється зараз», – наголосив він.

Глава британського уряду повідомив, що у наступні місяці партнери поставлять Україні «стільки техніки, скільки ми поставили протягом усього 2022 року».

«Спільно ми також маємо допомогти Україні захистити свої міста від російських бомб та іранських дронів. І саме тому Велика Британія буде першою країною, яка надасть Україні далекобійну зброю. І саме тому ми працюємо з нашими союзниками, щоб надати Україні найбільш сучасні протиповітряні системи та побудувати Повітряні сили, які вони потребують для захисту своєї нації», – завив Сунак.

Він додав, що Велика Британія «готова допомогти будь-якій країні надати літаки, які Україна може використовувати сьогодні». «Але ми маємо також тренувати українських пілотів, щоб вони могли керувати найбільш сучасними літаками. І це саме те, що Велика Британія робить, щоб Україна мала можливості для захисту своєї безпеки у довгостроковій перспективі», – зазначив він.

17 лютого 2023 року у Німеччині розпочалася Мюнхенська безпекова конференція, що присвячена найбільш актуальним проблемам європейської та світової безпеки.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine