Велика кількість жертв серед цивільних українців пов’язана з невибірковими обстрілами РФ – розвідка Британії

Британська розвідка вказує, що велика кількість жертв серед мирного населення та пошкодження медичних і навчальних закладів в Україні спричинена невибірковим використанням Росією артилерії та інших систем озброєння, які накривають вогнем площі (РСЗВ).

Війська РФ ведуть вогонь з РСЗВ «Ураган» по території України Фото: ТАСС

Про це у щоденному огляді повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

Як зазначається, станом на 13 лютого 2023 року Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) зафіксувало 18 955 жертв серед цивільного населення з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Серед них 7199 убитих і 11756 поранених. При цьому 697 жертв серед цивільного населення зафіксовано у січні 2023 року.

В УВКПЛ заявили, що вважають, що фактичні цифри значно вищі. Згідно з іншим незалежним аналізом, імовірно, було вбито понад 16 тисяч мирних жителів.

Дані за січень 2023 року свідчать про те, що насильство тривало вздовж лінії фронту протяжністю 1200 км, але було зосереджено переважно в Донецькій, Луганській та Запорізькій областях.

«Протягом січня 2023 року спостерігалася дуже висока інтенсивність і тенденція до погіршення пошкоджень як медичних, так і навчальних закладів. Ці інциденти та подальші жертви серед цивільного населення, ймовірно, здебільшого пов’язані з невибірковим використанням Росією артилерії та інших систем зброї, які стріляють по площам», – йдеться в огляді.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine