Генеральна асамблея ООН проголосувала за резолюцію «Принципи Статуту Організації Об’єднаних Націй, що лежать в основі досягнення всеосяжного, справедливого і міцного миру в Україні», проєкт якої внесено 57 країнами, включно з Україною.
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на трансляцію засідання.
«За» проголосували – 141 держава, «проти» – 7, утрималися – 32.
Крім РФ, «проти» резолюції виступили Білорусь, Північна Корея, Еритрея, Малі, Нікарагуа, Сирія.
Китай, Індія, Пакистан, Куба, Іран, Казахстан, Вірменія, Південна Африка – утрималися.
Резолюція складається з одинадцяти пунктів, в неї наголошується на необхідності якнайшвидшого досягнення всеосяжного, справедливого і тривалого миру в Україні відповідно до принципів Статуту ООН». Вона закликає держави-члени та міжнародні організації подвоїти підтримку дипломатичних зусиль, спрямованих на це.
Документ підтверджує свою відданість суверенітету, незалежності, єдності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і повторює вимогу до російської федерації «негайно, повністю і беззастережно» вивести всі свої збройні сили з території України й припинити бойові дії.
Генасамблея закликає до повного обміну військовополоненими, звільнення всіх незаконно затриманих осіб та повернення всіх примусово переміщених і депортованих цивільних осіб, у тому числі дітей.
Крім того, резолюція містить заклик до негайного припинення атак на критично важливу інфраструктуру України та нападів на цивільні об’єкти, зокрема на житлові будинки, школи й лікарні.
Документ наголошує на необхідності забезпечити відповідальність за найтяжчі злочини за міжнародним правом, скоєні на території України, шляхом проведення належних, справедливих і незалежних розслідувань і судового переслідування на національному чи міжнародному рівні.
Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що резолюція Генеральної Асамблеї ООН щодо миру в Україні охоплює ключові положення, які передбачає формула миру президента Володимира Зеленського.
11 жовтня 2022 року президент України Володимир Зеленський озвучив лідерам країн «Групи семи» (G7) власну «формулу миру», яка допоможе здолати російську загрозу.
***
24 февраля 2022 года президент РФ Владимир Путин заявил о проведении «специальной военной операции» на оккупированном Донбассе. Россия нанесла ракетные удары по территории Украины и начала прямое полномасштабное вторжение на четырех направлениях. Вооруженные силы Украины дают отпор врагу, план блицкрига – захватить Киев через два-три дня – провалился, российская армия отступила от столицы. Российские военные совершают тысячи военных преступлений и преступлений против человечности на всей территории Украины.
Центр журналистских расследований ведет ежедневную хронику Война России против Украины на всех площадках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter