«Мирний план» Китаю може бути вигідним лише для Росії – Байден

Новини
Президент США Джо Байден Фото: AP

Президент США Джо Байден вважає неприйнятним запропонований Китаєм «мирний план» щодо завершення війни РФ проти України. На думку глави Білого дому, реалізація цього плану піде лише на користь Росії.

Про це Байден заявив в інтерв’ю ABC News, повідомляє CNN.

«Якщо Путін аплодує йому, то як це може бути добре? Я не жартую. Я кажу смертельно серйозно. Я не побачив у плані нічого, що вказувало б на те, що реалізація китайського плану була б вигідна комусь, окрім Росії», – сказав Байден.

Окрім критики «мирного плану», він також відкинув ідею про те, що Пекін може бути посередником у переговорах про мир під час війни, назвавши її ірраціональною.

«Ідея про те, що Китай буде вести переговори про результат війни, яка є абсолютно несправедливою для України, просто нераціональна», – заявив Байден.

Він також прокоментував повідомлення про можливість надання Китаєм летальної зброї Росії, про що останніми днями попереджали офіційні особи США.

Президент США відмовився окреслити наслідки такого можливого кроку РФ, але припустив, що Пекін зіштовхнеться з такими ж «суворими санкціями», як і будь-яка інша країна або організація, яка постачає зброю РФ.

США мають розвідувальні дані про те, що китайський уряд розглядає можливість надання Росії безпілотників і боєприпасів для використання у війні проти України. Про це раніше повідомили CNN джерела, знайомі з розвідданими. За словами джерел, не схоже, що Пекін прийняв остаточне рішення, але переговори між Росією і Китаєм про ціну і обсяг обладнання тривають.

Міністерство закордонних справ Китаю вже заявило, що країна застосовує «відповідальний підхід» до військового експорту і не забезпечує продаж зброї в зони конфліктів. Ця заява з’явилася наступного дня після того, як ЗМІ повідомили, що Пекін веде переговори з Москвою про постачання безпілотників.

Як повідомлялось, 24 лютого 2023 року, у річницю повномасштабного вторгнення РФ, Китай опублікував позицію щодо мирного врегулювання в Україні, яка налічує 12 пунктів. У документі підкреслюється, що «важливо підтримувати зустрічні кроки Москви та Києва на користь якнайшвидшого відновлення прямого діалогу, поступового зниження напруженості ситуації та повного припинення військових дій». Це те, проти чого виступає Україна, адже єдине, що може закінчити війну – виведення військ РФ з України. Будь-що інше лише відтерміновує наступне вторгнення.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.