Потепління та бездоріжжя дадуть перевагу українським силам під Бахмутом – розвідка Британії

Британська розвідка звертає увагу, що підвищення температури в Україні зараз створює бездоріжжя в районі Бахмута Донецької області, яке обмежує пересування російських сил по пересіченій місцевості, що дає перевагу українським захисникам.

Мінометники 24 ОМБр імені короля Данила ЗСУ нищать окупантів на Донеччині Фото: facebook.com/24th.brigade

Про це у щоденному огляді повідомляє Міністерства оборони Великої Британії.

«Поки українські війська продовжують оборону Бахмута Донецької області, підвищення температури зараз створює багнюку, відому українською мовою як «бездоріжжя», що обмежує пересування по пересіченій місцевості (ППМ). Погане ППМ зазвичай забезпечує певну військову перевагу силам, що обороняються», – йдеться в повідомленні

Як зазначається, денна температура ґрунту в цьому районі підвищилася і зараз значно перевищує температуру замерзання. Як і з середини лютого 2023 року, нічні заморозки та денні відлиги залишаються ймовірними до наступного тижня.

Британська розвідка вказує, що прогнозоване потепління навесні призведе до подальшого погіршення умов пересування по пересіченій місцевості.

«Майже напевно, що наприкінці березня, після останньої відлиги, пересування по пересіченій місцевості буде найгіршим. Це додасть додаткових труднощів наземним операціям і ускладнить пересування важкої бронетехніки по бездоріжжю, особливо по розпушеному ґрунту на Бахмутському напрямку», – йдеться у огляді.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine