В окупованому Бердянську під російський прапор незаконно перейшло тільки одне риболовне судно

Новини
Український сейнер «СЧС-7037», перейменований окупантами на «Покровитель» у порту Бердянська, 01.03.2023. Фото: скріншот відео пропагандистів РФ

Цього тижня в окупованому Бердянську російські чиновники підняли російський прапор на першому і наразі єдиному місцевому риболовному судні. Озвучені росіянами дані про назву цього сейнера та його власника протирічать зареєстрованим у базах Міжнародної морської організації (IMO) та українського державного реєстру риболовних суден.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань із посиланням та дані морських реєстрів та офіційні ресурси РФ. 

Підняти прапор РФ на судні з назвою «Покровитель» до окупованого Бердянська з російського Ростова-на-Дону прибув Алєксандр Абозін, керівник Азово-Черноморского територіального управління Федерального агентства з рибальства РФ (Росрыболовство). 

Як повідомляє сайт цього відомства, цього року планується «перефлагировать» 24 судна із «нових територій».

Керівник Азово-Чорноморського теруправління Росрыболовства Алєксандр Абозін та колаборант Юрій Васильєв піднімають прапор РФ на українському сейнері «СЧС-7037», 01.03.2023. Фото: скріншот відео пропагандистів РФ

Місцеве видання «Приморка.city» повідомляє, що назва судна «Покровитель»  нещодавно нанесена на сейнер замість зафарбованої справжньої – «СЧС-7037».

Як з’ясував ЦЖР, у базі Міжнародної морської організації (IMO) це судно з англомовною назвою SCHS-7037 має реєстраційний номер 8330566, прапор – України і порт приписки – Маріупольський морський торговий порт. Власницею судна в базі IMO вказана  Belousova OV.

Ці дані повністю співпадають із українським державним реєстром риболовних суден, де власницею «СЧС-7037» вказана фізособа-підприємиця Бєлоусова Ольга Володимирівна. Вона ж є засновницею і власницею ТОВ «Азовфішплюс» з видами діяльності торгівля і морське рибальство, зареєстрованим за однією адресою з ФОП у Бердянську.

Натомість в офіційних повідомленнях Федерального агентства з рибальства РФ власником судна і рибопромисловцем названо непублічного місцевого мешканця Віталія Леонідовича Симоненка. Особа з такими даними раніше була зареєстрована фізособою-підприємцем з діяльністю таксі, що була припинена. А у грудні 2022 року він зареєструвався у російському держреєстрі як індивідуальний підприємець з видом діяльності морське рибальство. Повідомляється, що з Симоненком окупанти вже уклали 12 угод на право користування водними біоресурсами та видали 30 дозволів на промисел риби в в пятикілометровий прибережній зоні Азовського моря. 

Наразі невідомі обставини, за яких Віталій Симоненко заволодів судном «СЧС-7037», власником якого, згідно реєстрів IMO та України є Ольга Бєлоусова, – придбав його чи незаконно привласнив, однак дії з його «перефлагирования» і внесення ще до одного, тобто, російського реєстру суден є порушеннями міжнародного гуманітарного та морського права.

Григорій Кузелик, який погодився стати капітаном сейнера «СЧС-7037», перейментованого окупантами на «Покровитель», 01.03.2023. Фото: скріншот з відео пропагандистів РФ

«Приморка.City», посилаючись на місцевих рибалок, повідомляє, що працювати на окупантів в Бердянську наразі погодився лише один капітан – Григорій Анатолійович Кузелик, який раніше був старшим помічником капітана одного з рибальських сейнерів.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.