Візит двох українських льотчиків до США визначить рівень знань та умінь пілотів ЗСУ – Ігнат

Новини
Пілот Повітряних Сил ЗСУ Фото: Фото: Facebook Генштаб ЗСУ

Візит двох досвідчених українських пілотів до США допоможе визначити рівень знань та умінь авіаторів ЗСУ, які можуть бути потенційно залучені до майбутнього навчання на нових винищувачах у Сполучених Штатах в разі ухвалення рішення про їх передачу Україні.

Про це заявив речник Повітряних сил Збройних Сил України Юрій Ігнат, коментуючи Голосу Америки новину щодо тренувань на симуляторах українських пілотів в американському штаті Аризона.

За його словами, під час візиту українських пілотів до США оцінять, «скільки потрібно часу для їхнього навчання, оцінюється рівень знань». «І всі ці моменти враховуються, і будуть в подальшому зроблені кроки для того, щоб зрозуміти алгоритм дій: як ми діятимемо далі, де ми будемо навчати [пілотів ЗСУ], якщо буде прийнято рішення про [надання Україні] того чи іншого типу літака», – сказав Ігнат.

«Зараз ще тривають консультації, українська сторона тісно співпрацює на різних фронтах: і на дипломатичному, і на військовому і так далі – з нашими партнерами. [Якщо] буде прийнято рішення про той чи інший тип літака – тоді вже будемо знати, яку кількість пілотів і куди відправляти на це навчання. Поки що американська сторона вивчає можливості наших пілотів, скільки їм знадобиться часу для перенавчання на сучасні винищувачі», – додав він.

Також, зазначив речник ПС ВСУ, «окрім пілотів, не менш важливим фактором є навчання інженерно-авіаційного складу, який буде обслуговувати цю техніку. Це дуже важливий момент, тому що на один літак обслуговують 10, а то й більше – десятки, скажімо так, фахівців, які щодня його експлуатують, обслуговують, дивляться за всіма системами».

«Тому це питання теж на часі, а вже підготовка інфраструктури, це вже Україні робиться поетапно», – сказав Ігнат, додавши, що Міноборони України «сьогодні працює над адаптацію летовищ, запасних аеродромів, оперативних аеродромів для прийняття цих літаків».

Як повідомлялось, двоє українських пілотів наразі перебувають у Сполучених Штатах для оцінки їхніх можливостей навчитися керувати бойовими літаками, в тому числі винищувачами F-16. Навички українців оцінюють на тренажерах на військовій базі США в Тусоні, штат Арізона, і незабаром до них можуть приєднатися інші їхні колеги-пілоти.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.