Кабмін призначив директором НАБУ Семена Кривоноса, у ЦПК вказують на відсутність у нього досвіду розслідування корупції та зв’язки з ОП

Кабмін України 6 березня призначив голову Державної інспекції архітектури та містобудування Семена Кривоноса на посаду директора Національного антикорупційного бюро України. Центр протидії корупції вказує, що Кривонос не має досвіду розслідування корупції та повʼязаний із заступником глави Офісу президента Олексієм Кулебою.

Семен Кривонос, директор НАБУ Фото: profbuild.in.ua

Рішення про призначення директора НАБУ було ухвалено на позачерговому засіданні уряду, передає Центр журналістських розслідувань.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що за результатами відбору конкурсна комісія обрала трьох кандидатів на посаду директора НАБУ і внесла йому відповідні подання.

«Отримавши всі необхідні матеріали комісії з відбору, уважно вивчив ці матеріали щодо кожного з кандидатів, провів особисте знайомство і спілкування з кожним із кандидатів у рівних умовах. За результатами об’єктивних показників, а саме – суми балів, які набрали кандидати, та після особистого спілкування з кожним із кандидатів, вношу на розгляд до Кабінету міністрів України подання про призначення одного з відібраних конкурсною комісією кандидатів – Семена Кривоноса на посаду директора Національного антикорупційного бюро», – сказав Шмигаль.

Він також запропонував новопризначеному директору НАБУ розглянути можливість та призначити двох інших кандидатів – Сергія Гупяка та Романа Осипчука – на керівні посади в Бюро.

У Центрі протидії корупції заявили, що уряд призначив новим директором НАБУ «людину з нульовим досвідом розслідування корупції» та звʼязками із Олексієм Кулебою, заступником глави Офісу президента Андрія Єрмака.

У ЦПК вказали, що дружина Семена Кривоноса Галина Польшинська була начальником відділу забезпечення експершого заступника голови КМДА Олексія Кулеби, якого в січні 2023 року призначили заступником Єрмака.

Також Кривонос має зв’язки з колишнім бізнес-партнером Кулеби по ТОВ «Аспер Естейт» Тимуром Ткаченком. В декларації за 2018 рік Ткаченко вказував, що користується квартирою дружини Кривоноса в Києві.

В деклараціях Кривоноса вказано, що з 1 січня 2018 року в нього в користуванні перебуває Audi Q5 2012 року випуску, власницею якого є дружина Тимура Ткаченка – Ганна Ткаченко. Примітно, що в декларації за 2019 рік Кривонос не вказує власників машини.

Ткаченко і Кулеба донедавна керували департаментом благоустрою КМДА. Коли у 2021 році Кулеба був підвищений з посади очільника департаменту до заступника голови КМДА, підрозділ очолив перший заступник і експартнер Ткаченко.

«За словами мера Києва Кличка, Кулебу для роботи в КМДА йому рекомендував особисто голова ОП Єрмак. Що з цим робити? Для нас у ЦПК це привід і надалі прискіпливо моніторити роботу НАБУ. Впевнені, що новий директор чудово це усвідомлює», – наголосили в Центрі протидії корупції.

Нагадаємо:

  • 16 квітня 2022 року сплив термін повноважень попереднього директора НАБУ Артема Ситника, який був призначений на цю посаду 16 квітня 2015 року указом п’ятого президента України Петра Порошенка. До сьогодні НАБУ тимчасово очолював перший заступник директора Гізо Углава.
  • 4 березня 2023 року комісія з проведення конкурсу на посаду Директора НАБУ визначила трьох кандидатів на цю посаду: Сергій Гуп’як – начальник 4-го слідчого відділу Теруправління Держбюро розслідувань у Хмельницькому; Семен Кривонос – керівник Державної інспекції архітектури та містобудування; Роман Осипчук – керівник управління внутрішнього контролю НАБУ.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine