РФ втратила до 30 тисяч «вагнерівців» у боях за Бахмут – західна розвідка

Західна розвідка оцінює втрати Росії в боях за місто Бахмут Донецької області в останні місяці в 20-30 тисяч найманців приватної військової компанії «Вагнер», причому загиблих серед них може бути приблизно третина.

Знищені українськими захисниками найманці ПВК «Вагнер», квітень 2022 року Фото: facebook.com/24th.brigade

Про це на брифінгу для журналістів у вівторок заявив високопосадовець однієї з країн Заходу видання The i Paper.

За його словами, на Заході бачать усе більше доказів того, що російські призовники відмовляються йти в бій в інших гарячих точках вздовж лінії фронту, зокрема в район міста Вугледар на Донеччині, де щодня «гинуть або отримують поранення сотні російських солдатів».

Також західні чиновники вважають, що в ПВК «Вагнер» вичерпується резерв, оскільки кількість чоловіків призовного віку в російських в’язницях, звідки вербують «вагнерівців» починає зменшуватися.

«Рівень смертності у «Вагнер» значно вищий, ніж у російських збройних силах. Бахмут не був успішним для росіян. Вони воюють уже пів року. Там ми спостерігаємо справді жахливий рівень російських втрат за дуже мінімальну територіальну вигоду, і російська армія справді в поганому стані», – підкреслив західний чиновник.

Співрозмовник уточнив, що числовими даними щодо втрат з боку України він не володіє, але вони «значно нижчі», ніж у Росії. Також, за його словами, Захід вважає рішення Києва продовжувати захищати «місто, яке не є тактично важливим», правильним.

«Вони вбивають там багато росіян. Це цілком може тривати ще місяць, або ж Україна може вирішити відступити з міста», – пояснив він.

З початку вторгнення в Україну у лютому минулого року понад 200 000 російських солдатів і понад 1800 офіцерів були вбиті або поранені, заявив командувач Об’єднаних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine