США та союзники за рік війни в Україні заблокували російських активів на понад $58 млрд

Новини
санкции
Колаж: Канал 24

Сполучені Штати Америки та їхні союзники за рік, що минув від повномасштабного вторгнення Росії в Україну, вже заблокували чи конфіскували активи на понад 58 мільярдів доларів, які належать росіянам чи контролюються ними та потрапили під санкції, запроваджені через агресію РФ проти України.

Про це йдеться у спільній заяві учасників Міжнародної групи з пошуку активів РФ «Російські еліти, ставленики та олігархи» (Russian Elites, Proxies and Oligarchs – REPO), опублікованій на сайті Міністерства фінансів США.

«Через рік після неспровокованої та незаконної агресивної війни РФ проти України група REPO задіяла широку багатосторонню координацію, щоби створити безпрецедентний тиск на росіян, які перебувають під санкціями. Члени REPO успішно заблокували або заморозили російські активи, які потрапили під санкції, на суму понад 58 мільярдів доларів», – йдеться в документі.

Як зазначається, за рік була проведена робота з відстеження російських активів по всьому світу та був жорстко обмежений доступ росіян, які потрапили під санкції, до міжнародної фінансової системи. Крім того, надійно заблоковані активи Центробанку РФ, арештована розкішна нерухомість та статки російських олігархів.

REPO використовує дані міжнародної фінансової розвідки, інформацію правоохоронних органів багатьох країн, спільних розслідувань, а також дані, надані приватним сектором. Це має на меті «позбавити Кремль доступу до прибутків і економічних ресурсів, які РФ використовує для ведення своєї незаконної війни».

За рік роботи було проведено шість багатосторонніх зустрічей REPO, налагоджений постійний обмін інформацією та вжиті колективні заходи для контролю за виконанням санкцій проти Росії. Крім того, були викриті спроби РФ обійти запроваджені проти неї обмеження, у тому числі, на криптовалютному ринку, у сфері оборонних закупівель, а також із використанням фінансових посередників.

Учасники REPO наголосили, що налаштовані рішуче, аби забезпечити надійне блокування активів РФ, які перебувають під санкціями, допоки не буде врегульований конфлікт між РФ і Україною. «Будь-яке розв’язання конфлікту має гарантувати, що Росія заплатить за завдану нею шкоду», – наголошується в заяві.

Міжнародна група REPO була створена та провела установче засідання 17 березня 2022 року. Вона була заснована міністрами фінансів, юстиції, внутрішніх справ, а також профільними єврокомісарами з метою виявлення, обмеження, заморожування, арешту та конфіскації активів фізичних та юридичних осіб, що опинилися під санкціями, пов’язаними з агресією РФ проти України.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter