Через дефіцит боєприпасів армія РФ змушена вводити ліміти на використання снарядів – розвідка Британії

Британська розвідка зазначає, що останніми тижнями дефіцит боєприпасів для російської артилерії погіршився настільки, що на багатьох ділянках фронту діє надзвичайно жорстке обмеження на використання снарядів.

САУ 2С1 «Гвоздика» Збройних сил РФ Фото: РИА Новости

Про це у щоденному огляді повідомляє Міноборони Великої Британії.

«Це майже напевно було ключовою причиною того, чому жодне російське формування останнім часом не змогло здійснити значущі в оперативному плані наступальні дії. Росія майже напевно вже вдалася до видачі старих боєприпасів, які раніше були віднесені до категорії непридатних», – йдеться у повідомленні.

У британській розвідці вказали, що указом президента РФ від 3 березня 2023 року Міністерству торгівлі та промисловості визначено заходи щодо обходу повноважень керівників підприємств оборонно-промислового комплексу, які не виконують виробничі завдання.

«Росія все більше застосовує принципи командної економіки до свого військово-промислового комплексу, оскільки вона визнає, що її оборонні виробничі потужності є ключовою вразливістю у все більш виснажливій «спеціальній військовій операції», – зазначається в огляді.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine