На окупованій Херсонщині знайшли мертвим чоловіка з психічним розладом, якому російські загарбники відмовили в меддопомозі

Новини
Село Малокаховка Каховської міської територіальної громади Фото: Facebook

На окупованій частині Херсонщини 13 березня в одному з будинків села Малокаховка Каховської територіальної громади місцеві мешканці знайшли муміфікований труп 48-річного чоловіка, який страждав на психічний розлад. Він з’явився в селі на початку осені 2022 року. Односельці кілька разів зверталися до представників окупаційної влади з проханням надати людині медичну допомогу, але ті відмовили.

Центру журналістських розслідувань про це стало відомо з власних джерел.

Жителі Каховської громади розповіли ЦЖР, що родина померлого – люди віруючі, постійно ходили до місцевої церкви УПЦ (МП). В минулому році вони відправили чоловіка до Степанівського психоневрологічного будинку-інтернату, що під Херсоном, а самі виїхали до Росії. 

«На початку вересня 2022 року він повернувся додому – чи то сам втік зі Степанівки, чи то його відпустили. Сусіди його трохи підгодовували і зверталися до гауляйтера Малокаховки «Мухи» з проханням надати йому спеціалізовану медичну допомогу. Той відмахнувся. Потім хворий чоловік десь зник. Селяни знову звернулися до «Мухи» з проханням відкрити його будинок і розшукати чоловіка. Той знову відмовив: мовляв, він не має права вдиратися до чужих помешкань. Людей це обурило, бо для розселення російських військових у селі ніхто не питав жодних дозволів. Але «Муха» сказав, що проблеми хворих людей його не цікавлять», – розповіли джерела ЦЖР.

13 березня, нарешті, вдалося відкрити будинок, де проживав хворий чоловік. В одній з кімнат знайшли його муміфікований труп. За попередніми даними, чоловік помер не пізніше жовтня 2022 року. 

Нагадаємо, що після того як російські окупанти почали закривати лікарні в береговій зоні окупованої частини Херсонської області, місцевим жителям стала недоступна не лише спеціалізована, а й базова медична допомога. 

Як повідомляв ЦЖР, 9 березня в селі Малокаховка Каховської територіальної громади російські військові вбили 50-річну жінку, яка страждала на психічний розлад, щоб не надавати їй медичну допомогу. Одразу після її розстрілу тіло відвезли нібито на «медичну експертизу», а рідним розповіли, що жінка нібито підірвалася на міні.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.