Винищувач РФ зіткнувся у міжнародному просторі над Чорним морем з розвідувальним дроном США

Новини
Американський розвідувально-ударний БПЛА MQ-9 Reaper Фото: defense.gov

Російський винищувач Су-27 14 березня здійснив спробу перехопити у міжнародному повітряному просторі над Чорним морем американський розвідувально-ударний БПЛА MQ-9 Reaper, внаслідок чого беспілотник отримав пошкодження і його довелося затопити.

Про це йдеться у заяві Командування військами США в Європі та Африці (USAREUR-AF).

«Сьогодні два російські літаки Су-27 здійснили небезпечне і непрофесійне перехоплення безпілотного літального апарату розвідки, спостереження і рекогносцировки MQ-9 ВПС США, який перебував у міжнародному повітряному просторі над Чорним морем», – йдеться у заяві.

Як зазначається, приблизно о 7:03 ранку за центральноєвропейським часом (8:03 за Києвом) один з російських літаків Су-27 зачепив гвинт двигуна MQ-9, внаслідок чого американські сили були змушені затопити MQ-9 у міжнародних водах.

«Кілька разів перед зіткненням Су-27 скидали паливо на MQ-9 і пролітали перед ним у нерозважливий, екологічно небезпечний і непрофесійний спосіб. Цей інцидент демонструє не лише брак компетентності, але й небезпечність і непрофесіоналізм», – заявили у Командуванні.

Американське командування повідомляє, що MQ-9 виконував «рутинні операції в міжнародному повітряному просторі», коли в нього врізався російський літак, що призвело до катастрофи і повної втрати БПЛА.

«Фактично, цей небезпечний і непрофесійний вчинок росіян ледь не призвів до катастрофи обох літаків. Літаки США і членів Альянсу продовжуватимуть діяти в міжнародному повітряному просторі, і ми закликаємо росіян поводитись професійно і безпечно», – заявив генерал ВПС США Джеймс Б. Хеккер, командувач ВПС США в Європі і Африці.

У USAREUR-AF пояснили, що їхні повітряні сили здійснюють польоти по всій Європі відповідно до чинного законодавства країни, що приймає, та міжнародного права. Агресивні дії російського авіаційного екіпажу «небезпечні та можуть призвести до прорахунків і ненавмисної ескалації», резюмувало Командування.

Американський розвідувально-ударний БПЛА MQ-9 Reaper створений на основі БПЛА MQ-1 Predator. Оснащений турбогвинтовим двигуном, що дозволяє розвивати швидкість понад 400 км/год. Крейсерська швидкість – 250 км/год. Практична стеля – 13000 метрів. Максимальна тривалість польоту дорівнює 24 годинам. Дальність – 5920 км.