У РФ роздають повістки у військкомати жителям у 33 регіонах

У РФ жителям 33 регіонів надходять повістки до військкоматів - від резервістів вимагають з'явитися для уточнення даних військового обліку або для відбору на військові збори.

Про це повідомляє телеграм-канал Astra.

Видання «Верстка» уточнює, що документ з вимогою прийти у військкомат для уточнення даних отримують, зокрема, й студенти вишів, які мають відстрочку від військової служби.

Голова правозахисної групи «Агора» адвокат Павло Чиков вважає, що пов’язувати масове розсилання повісток із нібито «другою хвилею мобілізації» не можна. Він переконує, що військкомат може вручити громадянинові повістку у разі, якщо він не повідомляє про зміну своїх даних про місце проживання або сімейний стан. Однак, наголошує Чиков, питання викликають повідомлення про розсилання повісток про відбір на військові збори. Збори можуть проводитись лише на підставі указу президента Росії. Такого указу Володимир Путін не підписував.

повестки

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine