До коаліції зі створення спецтрибуналу для РФ долучилися вже 33 держави

Коаліція, яка працює над майбутнім спеціальним трибуналом щодо РФ за злочин агресії проти України, вже налічує 33 держави. Австрія оголосила про приєднання до групи держав.

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

«Вдячний Австрії за приєднання до коаліції країн, які працюють над створенням Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України. До складу Ключової групи вже входять 33 держави. Зі збільшенням їхньої кількості зростає і віра в те, що керівництво Росії буде притягнуто до відповідальності», – зазначив він.

Кабінет міністрів схвалив проект постанови про створення Офісу Міжнародного кримінального суду в Україні.

Міжнародний кримінальний суд уже розпочав розслідування воєнних злочинів в Україні, але керівництво України стверджує, що МКС зазнає труднощів, оскільки, хоча він може судити тих, хто звинувачується в окремих воєнних злочинах, він не може переслідувати керівництво Кремля за ширший злочин агресії, оскільки Росія не підписала відповідний статут.

Ігор Поночовний, керівник прокуратури АРК і міста Севастополь розповів Центру журналістських розслідувань про розслідування воєнних злочинів, вчинених в окупованому Росією Криму, про кримінальну відповідальність колаборантів і російських пропагандистів, про прогрес у розслідуваннях «кримських справ» у національних судах та рух у справі «Ситуація в Україні» у Міжнародному кримінальному суді.

Цикл інтерв’ю з представниками органів влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органів, в компетенції яких знаходяться питання, пов’язані із тимчасово окупованим РФ українськими територіями, підготовлений в рамках проекту IPC за підтримки Ради Європи. 

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine