СБУ на підставі публікації ЦЖР повідомила про підозру у держзраді головному державному санітарному лікарю Херсонщини Юрію Ромаскевичу

Новини
Колаборант Юрій Ромаскевич на форумі «Мы вместе с россией», проведенний окупантами у Херсоні, 30.07.2022 Фото: скріншот відео

Управління СБУ в Закарпатській області 15 березня повідомило про підозру у держзраді головному державному санітарному лікарю Херсонської області, колишньому гендиректору державної установи «Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України», заслуженому лікарю України, почесному громадянину Херсона Юрію Ромаскевичу. Підставою для підозри стала публікація Центру журналістських розслідувань.

Повідомлення про підозру оприлюднене на сайті Офісу генерального прокурора України, передає Центр журналістських розслідувань.

В документі вказано, що Ромаскевич Юрій Олексійович, 13 червня 1966 р. н., в липні 2022 року добровільно погодився очолити підконтрольне Росії «государственное бюджетное учреждение здравоохранения «Херсонский областной центр гигиены и эпидемиологии» створене на базі захопленого окупантами закладу «Херсонський обласний центр гігієни і епідеміології».

Підставою для повідомлення про підозру Юрію Ромаскевичу стала також публікація ЦЖР з доказами його співпраці з російськими загарбниками та його участь у пропагандистському форумі «Ми разом із Росією», проведеному в Херсоні 30 липня 2022 року. На цьому форумі Юрій Ромаскевич стверджував, що рівень медицини на Херсонщині і в Україні значно нижчий, ніж в незаконно анексованому Росією Криму. Хоча він сам багато років перебував на далеко не останніх посадах в сфері охорони здоров’я області.

Незадовго перед звільненням Херсона Юрій Ромаскевич втік до Генічеська, де став членом «регіонального комітету Комуністичної партії Російської Федерації» та делегатом першого з’їзду цієї політичної сили від Херсонщини, що відбувся в окупованому Криму.

За державну зраду в умовах воєнного стану Юрію Ромаскевичу загрожує довічне позбавлення волі, з конфіскацією майна – за ч. 2 ст. 111 КК України.

Юрій Ромаскевич закінчив Кримський медичний інститут, згодом працював головним терапевтом управління охорони здоров’я Херсонської обласної державної адміністрації. В різні часи він очолював Херсонський обласний лікарсько-фізкультурний диспансер, науково-рекомендаційну комісію Асоціації фахівців із спортивної медицини та лікувальної фізичної культури України, а останні роки очолював ДУ «Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України». В січні 2021 року призначений на посаду головного державного санітарного лікаря Херсонщини.

У 2001 році йому присвоєне почесне звання «Заслужений лікар АР Крим», у серпні 2006 року нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеню. В січні 2015 року отримав почесне звання «Заслужений лікар України». В серпні 2017 року Херсонська міська рада присвоїла йому звання «Почесний громадянин міста Херсона».

В різні роки він брав участь у виборах до Херсонської міськради від партій «УПС-Свіча» (2002 рік), «Аграрна партія України» (2010 рік), але не був обраний. У 2015-2020 роках був депутатом Херсонської обласної ради 7 скликання від політичної партії «Об’єднання «Самопоміч».

У березні 2023 року Юрія Ромаскевича звільнили з посади генерального директора «Херсонського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.