Розширенням призовного віку РФ планує збільшити набір до армії для війни з Україною – розвідка Британії

У британській розвідці вважають, що наміри Росії розширити призовний вік спрямовані на збільшення набору до російської армії для війни з Україною, зокрема, за рахунок тих росіян, які зараз уникають призову через навчання у вишах.

Мобілізовані до лав ЗС РФ росіяни Фото: ТАСС

Про це у щоденному огляді повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

Як зазначається, 13 березня 2023 року депутати російської Держдуми внесли на розгляд законопроєкт про зміну віку для призову на військову службу чоловіків до 21-30 років із нинішніх 18-27 років. Закон, швидше за все, буде ухвалений і набуде чинності у січні 2024 року.

З радянських часів Росія продовжувала проводити призови на військову службу двічі на рік. Вони відрізняються від виняткової «часткової мобілізації» резервістів з вересня 2022 року.

У британській розвідці вказують, що Росія продовжує офіційно забороняти призовникам брати участь у війні проти України, хоча щонайменше сотні, ймовірно, пройшли службу через адміністративну плутанину або після того, як їх примусили підписати контракти.

«Багато чоловіків у віці 18-21 року в даний час претендують на звільнення від призову у зв’язку з отриманням вищої освіти. Влада, ймовірно, змінює вікову категорію, щоб збільшити чисельність військ, гарантуючи, що студентів зрештою змусять служити. Навіть якщо Росія продовжить утримуватися від участі у війні призовників, додаткові призовники звільнять більшу частку професійних солдатів для участі в бойових діях», – йдеться в огляді.

Як повідомлялося, 21 вересня 2022 року через брак особового складу російської армії для війни проти України президент РФ Володимир Путін підписав указ про часткову мобілізацію в Росії. Російський міністр оборони Сергій Шойгу повідомив, що в рамках часткової мобілізації призовуть 300 тисяч резервістів. За його словами, набір не буде здійснено у рамках разової акції. Мобілізація торкнеться 1,1% загального мобілізаційного ресурсу. У «сьомому пункті» указу Путіна про мобілізацію йдеться про те, що Міноборони РФ дозволяє призвати на військову службу не 300 тисяч резервістів, а 1 млн.

За інформацією ГУР Міноборони України, Росія намагається створити збройні сили чисельністю 2 мільйони осіб. Також в РФ активно нарощуються можливості із забезпечення масової мобілізації студентів вищих навчальних закладів очної форми навчання, яку, ймовірно, буде проведено до 1 квітня – початку весняного призову на строкову службу.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine