Окупанти призначили «директором» заповідника «Асканія-Нова» на Херсонщині росіянина Мещерякова, який збирається «розвивати» на його території туризм

Новини
Гауляйтер Херсонщини Володимир Сальдо (ліворуч) і перший заступник керівника адміністрації президента РФ Сєргєй Кірієнко (спереду) у заповіднику «Асканія-Нова», 20.03.2023. Фото: окупаційний тг-канал

Російські загарбники зареєстрували в державному реєстрі юридичних осіб РФ розташований в Каховському районі на окупованій Херсонщині біосферний заповідник «Асканія-Нова» і призначили його директором росіянина Дмитра Мещерякова. Про це співробітники заповідника дізналися 20 березня під час візиту до них гауляйтера області Володимира Сальдо і представника адміністрації президента РФ Сєргєя Кірієнка. Новий «директор» уже встиг заявити, що збирається «розвивати» на заповідній території туризм.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

За інформацією наших джерел, про існування нового «директора» біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Ф. Е. Фальц-Фейна Національної академії аграрних наук України його співробітники дізналися 20 березня. В цей день до них приїжджав гауляйтер Херсонщини Володимир Сальдо і перший заступник керівника адміністрації президента РФ Сєргєй Кірієнко. Їх супроводжував чоловік, який представився «директором» заповідника.

«Ніякого офіційного представлення нового «керманича» не було. Цей чоловік просто сказав, що він тепер тут «директор» і заявив, що збирається «розвивати» в заповіднику туризм. Про те, що заповідник є науковою, а не розважальною установою він, судячи з усього, навіть не в курсі», – розповіли джерела ЦЖР.

Судячи з російського державного реєстру юридичних осіб, окупанти зареєстрували всесвітньо відомий український заповідник під назвою «государственное автономное учреждение «Биосферный заповедник «Аскания-Нова» 7 березня 2023 року. Його «директором» вказаний громадянин Мещеряков Дмитро Вікторович, який має російське громадянство. Проте наразі невідомо, звідки він.

ul-1239500001388-20230320013535

 

«Хто він такий – невідомо. Він не є співробітником заповідника. І, судячи з усього, ця людина дуже далека від заповідної сфери. Але після цього призначення подальше збереження «Асканії-Нова» знаходиться під загрозою», – повідомили джерела ЦЖР.

Як повідомляв ЦЖР, попри безліч проблем, співробітники заповідника «Асканія-Нова» в окупації продовжують доглядати за тисячами гектарів унікального степу, що входить до складу цієї науково-дослідної установи.

***

24 февраля 2022 года президент РФ Владимир Путин заявил о проведении «специальной военной операции» на оккупированном Донбассе. Россия нанесла ракетные удары по территории Украины и начала прямое полномасштабное вторжение на четырех направлениях. Вооруженные силы Украины дают отпор врагу, план блицкрига — захватить Киев через два-три дня — провалился, российская армия отступила от столицы. Российские военные совершают тысячи военных преступлений и преступлений против человечности на всей территории Украины.

Центр журналистских расследований ведет ежедневную хронику Война России против Украины на всех площадках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter