В Росії через санкції не вистачає трупів для навчання медиків – росЗМІ

Через запровадження санкцій в російських лікарнях не вистачає трупів для навчання медиків та відпрацьовування навичок.

Про це пише Telegram-канал Baza.

«Якщо студенти можуть обійтися формаліновими трупами для навчання, то лікарі, які практикують, крім манекенів використовують кадаврів – так називають тіла померлих людей, з якими медики проводять маніпуляції. З ними працюють, коли потрібно відточити нову навичку або використовувати нове обладнання», – пише Telegram-канал.

У Росії непросто заповідати своє тіло науці і вітчизняних кадаврів завжди не вистачало. До початку війни проти України кадаврів у Росію, як і багатьом країнам світу постачали з США. Однак після 24 лютого 2022 року їхні поставки в РФ припинилися.

«Як розповів керівник приватної анатомічної лабораторії Олексій Іванов, за рік знайти нових постачальників так і не вдалося, а у викладачів кадавр-курсів поступово закінчився матеріал. Тепер російські лікарі змушені їздити до Вірменії, Грузії, Туреччини та Азербайджану, щоб відвідувати курси там», – пише Telegram-канал. 

Нагадаємо:

  • Міністерство фінансів й Державний департамент США оголосили про введення санкцій проти десятків фінансових установ РФ, а також осіб, пов’язаних з урядом РФ.
  • Президент США Джо Байден своїм указом продовжив до кінця 2023 року дію надзвичайного стану національного масштабу, запровадженого ще у березні 2014 року після російської окупації Криму, та пов’язані з ним санкції проти РФ з відповідним доповненнями.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine