Власник ПВК «Вагнер» Пригожин хоче забратися з України та перекинути своїх найманців до Африки – Bloomberg

Новини
ЧВК Вагнер
Фото: РИА Новости

Засновник ПВК «Вагнер» Євген Пригожин готується згорнути військові дії своїх найманців в Україні та переключити увагу на Африку.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на свої джерела.

«Пригожин, якого безпековий і політичний істеблішмент (Росії) розглядає як зростаючу загрозу, бореться з нестачею живої сили і боєприпасів в Україні після того, як йому заборонили вербувати людей у в’язницях, які є його основним джерелом рекрутів, і позбавили постачання», – йдеться в публікації.

Видання нагадує, що найманці Пригожина досі не змогли взяти місто Бахмут на Донеччині, незважаючи на місяці спроб і приголомшливі втрати.

Після тижнів публічних скарг на те, що вагнерівцям не постачають життєво необхідні снаряди та інші припаси, Пригожин визнав, що «Вагнеру» доведеться «перезавантажитися і скоротити свої масштаби» після завершення битви за Бахмут.

Знайомі з ситуацією джерела стверджують, що операції в Африці, ймовірно, привернуть увагу Пригожина в майбутньому, оскільки ситуація в Україні стала складнішою для його сил.

Видання звертає увагу на те, що вже з′явилися оголошення про набір найманців до ПВК «Вагнер» на 6 місяців в Україні і на 9 – 14 місяців в Африці. При цьому уточнюється, що ті, хто бажає служити в африканських країнах, будуть зараховані в резерв.

Поки власник ЧВК «Вагнер» занурений у вир медійної активності, бойовими діями приватної армії командують люди значно менш відомі. Центр журналістських розслідувань розкаже про деяких з них. 

Читайте також розслідування ЦЖР Командири «Вагнера»: в тіні Прігожина