Німеччина передала Україні інженерні машини Dachs та кулемети, запчастини для Leopard 2 і Marder

Німеччина надала Україні новий пакет військової допомоги, куди увійшли інженерні машини Dachs, кулемети MG3 та запчастини до бронетехніки.

Згідно з інформацією німецького уряду, в Україну вже відправили:

  • три інженерні машини Dachs на базі німецького танка Leopard 2;
  • 100 кулеметів MG3 для танків Leopard 2, бойових машин піхоти Marder і Dachs;
  • запчастини для бронетехніки, такої як Leopard 2 і Marder;
  • 30 систем для виявлення дронів.

У попередньому пакеті допомоги в березні Німеччина передала Україні артилерійські снаряди калібру 155 мм та ракети для систем залпового вогню MARS II.

Нідерланди, Німеччина та Данія купують щонайменше 100 бойових танків Leopard 1A5 для України. Міністерство економіки Німеччини видало німецьким виробникам озброєнь ліцензії на експорт танків Leopard 1A5 обсягом до 178 одиниць.

Як повідомлялось, 25 січня 2023 року уряд Німеччини офіційно оголосив про постачання танків Leopard 2A6 Україні та дав згоду на реекспорт цих танків з інших країн.

Крім танків Leopard 2A6, Німеччина передасть Україні 78 тягачів та 86 напівпричепів для перевезення важкої військової техніки.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine