Російські тюремники на окупованій Запоріжчині захопили санаторій біля моря і отримали нового начальника

Новини
Вхід до захопленого російськими тюремниками МРЦ «Таврія» у Приморську Запорізької області. Фото: Google

Замість кримського зрадника Олександра Фасуляка «Управлением федеральной службы исполнения наказаний по Запорожской области» (УФСИН) керуватиме начальник із російської Самари Євгєній Заярко. Менш ніж за чотири місяці перебування на «посаді» Фасуляк встиг вкрасти для своїх російських кураторів базу відпочинку на узбережжі Азовського моря.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.  

Путінський режим продовжує кадрові ротації в так званих органах влади нових окупованих територій України, міняючи колаборантів на чиновників з Росії, як це було свого часу в Криму та на Донбасі. 

22 листопада 2022 року окупанти зареєстрували в Мелітополі «УФСИН России по Запорожской области» і призначили очільником Олександра Алімовича Фасуляка – колаборанта з тимчасово окупованого Криму, який до посади на окупованій Запоріжчині був заступником начальника кримського управління цієї ж федеральної служби.

Олександр Фасуляк, колаборант, екскерівник «УФСИН по Запорожской области». Фото: krim.fsin.gov.ru

З 17 березня 2023 року у російському реєстрі новим «врио начальника» вказаний росіянин Євгєній Вікторовіч Заярко – колишній перший заступник начальника Самарського УФСИН. Кар’єру він розпочинав у Сибіру, керував колонією №35 у Хакасії, де влітку 2016 року спалахнув масштабний бунт в’язнів.

Євгеній Заярко, т.в.о. начальника «УФСИН России по Запорожской области». Фото: ГУ МВД РФ по Самарской области

За неповних чотири місяці на посаді підполковник Фасуляк встиг вкрасти для своїх російських кураторів базу відпочинку на узбережжі Азовського моря.   

З 21 лютого 2023 року в російському реєстрі за адресою в Приморську на вул. Курортній, 69, зареєстроване «Федеральное казенное учреждение «База отдыха «Таврия» управления федеральной службы исполнения наказаний по Запорожской области».

Очолив санаторний заклад росіянин Юрій Владіміровіч Харьковец, який до призначенні обіймав посаду старшого інспектора інтендантського та господарського забезпечсення Ростовського управління ФСИН.

Медичний реабілітаційний центр «Таврія» у Приморську – державна установа Міністерства юстиції України з організації профілактичного оздоровлення та відпочинку для працівників, членів їх сімей та ветеранів державної пенітенціарної служби.

Головний корпус захопленого російськими тюремниками МРЦ «Таврія» у Приморську Запорізької області. Фото: Google

Нагадуємо, що за існуючими нормами міжнародного права, незаконне, невмотивоване і широкомасштабне привласнення цивільного майна окупуючою стороною, не викликане військовою необхідністю, кваліфікується як воєнний злочин.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter