Владислав Селезньов: Аксенов створює приватну армію у Криму не для війни, а для власного захисту

Новини
Селезнев
Владислав Селезньов, військовий експерт, кримчанин Фото: investigator.org.ua

Приватні військові компанії гауляйтера Криму Сєргєя Аксенова не будуть брати участь у бойових діях. Їхня мета — захищати свого власника і його статки.

Про це Центру журналістських розслідувань повідомив військовий експерт, кримчанин Владислав Селезньов.

На його думку, Аксенов створює приватну армію з двох причин. По-перше, він не надто вірить у спроможність російської армії захистити його життя, здоров’я і статки в окупованому Криму. По-друге, він хоче бути в сучасному російському тренді, коли всі «нормальні пацани» мають кишенькові армії.

Для цього він спочатку  створив так званий казачий штурмовой батальйон «Таврида», а потім батальон «Ливадия», у склад якого входить розпіарений розвідувально-штурмовий підрозділ «Конвой». Пропагандисти називають його бійців «аксеновцами». 

Зараз вони навчаються в навчальних центрах і на полігонах. Зокрема в Перевальному в окупованому Криму та окопуються на півдні Херсонщини, в районі Олешківських пісків — доволі далеко від лінії бойових зіткнень. Бліндажі облаштовують скоріше з пропагандистською, ніж з оборонною метою.

«Ці хлопці почуваються в абсолютній безпеці і мають час, щоб створювати і чепурити місце, де вони розміщуються. І саме тому кримські пропагандисти мають можливість приїжджати, фільмувати, робити кілька дублів, щоб зняти такий затятий і яскравий сюжет. В бойових умовах знімати такі лайтові матеріали неможливо», — сказав Владислав Селезньов.

Він переконаний в тому, що вказані підрозділи не будуть залучені до реальних бойових дій: «Ані аксеновский підрозділ, ані бійці гуляєтерів Запорізької чи Херсонської областей не будуть брати участь у бойових діях. Їх надто мало. Вони надто погано забезпечені. Та і вмирати за дурнуваті забаганки Путіна навряд чи хтось з тих найманців хоче. Бо заробляти гроші то одне, а вмирати від щільного вогню української артилерії — справа не з вдячних».

На думку Владислава Селезньова, мета кишенькових армій — захист своїх власників, їхнього оточення і статків: «На Росію чекають часи смути. За таких умов має шанс вижити той, хто має зброю. Бо коли почнеться “всі проти всіх”, буде дуже гаряче».

Яка справжня мета кишенькових армій, як вояки Аксенова-Прігожина отримали доступ до полігонів, які контролює очолюване Сєргєєм Шойгу Міноборони РФ, і чи не надто українська влада перегріває суспільні очікування щодо великого контрнаступу на півдні? На ці питання в ефірі програми «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар відповів відомий військовий експерт, кримчанин Владислав Селезньов.