Запорізьку обласну прокуратуру очолив Сергій Спільник

В Запорізькій обласній прокуратурі новий керівник. Підрозділ очолив заступник керівника Дніпропетровської облпрокуратури Сергій Спільник, який працює в органах прокуратури 25 років. Головним завданням для нього визначено документування воєнних злочинів.

Сергій Спільник, керівник Запорізької обласної прокуратури Фото: gp.gov.ua

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на Офіс Генерального прокурора.

«Заступник Генерального прокурора Антон Войтенко представив колективу Запорізької обласної прокуратури нового керівника – Сергія Спільника. Пріоритетними завданнями для нового керівника є оперативне та ефективне документування і розслідування воєнних злочинів РФ на території України, протидія злочинам проти основ нацбезпеки, боротьба з корупцією та контрабандою», – йдеться у повідомленні. 

За інформацією Офісу Генпрокурора, Сергій Спільник народився у 1977 році. Закінчив Запорізький державний університет. В органах прокуратури працює з 1998 року. До призначення, з грудня 2020 року, обіймав посаду заступника керівника Дніпропетровської обласної прокуратури. 

Сергій Спільник доктор юридичних наук, доцент, професор кафедри кримінального права, процесу та криміналістики Інституту економіки та права Класичного приватного університету.

З 2019 року є керівником Незалежної професійної спілки працівників прокуратури Запорізької області.

Попередній очільник Запорізької обласної прокуратури Віктор Приходько був звільнений за власним бажанням у січні 2023 року.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine