Євгена Пришляка і Артема Баранова з Нової Каховки окупанти схопили в заручники за нібито протидію «СВО» і утримують на території РФ

Новини
Артем Баранов і Євген Пришляк
Артем Баранов і Євген Пришляк

Цивільних мешканців Нової Каховки Євгена Пришляка і Артема Баранова окупанти схопили в заручники 13 серпня 2022 року за протидію так званій «спеціальній військовій операції», а зараз утримують на території Росії. Про це сестра Євгена Любов Пришляк дізналася з відповідей на численні листи, які вона з рідними Артема відправляла до різноманітних російських структур.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Інформацію про те, за що саме російські окупанти затримали Євгена Пришляка і Артема Баранова з Нової Каховки надав т.в.о. заступника начальника штабу Південного військового округу РФ – начальника регіонального управління військової поліції по Південному військовому округу, полковник Євґєній Москвін.

«Громадяни України Пришляк Євген Олександрович і Баранов Артем Олександрович затримані за протидію «спеціальній військовій операції» і в даний час знаходяться на території РФ. Стан здоров’я задовільний. Дані про місця утримання осіб, затриманих за протидію «спеціальній військовій операції» є інформацією обмеженого розповсюдження і розголошенню не підлягають», – написав Євґєній Москвін.

7 квітня вдалося дізнатися, де саме утримують Артема Баранова – у федеральній казенній установі «Слідчий ізолятор №1» головного управління Федеральної служби виконання покарань РФ по Ростовській області.

«Артем Баранов утримується в СІЗО-1 з 14 лютого 2023 року», – повідомив начальник цього ізолятора Андрєй Мусаєв.

«Надати відповідь щодо мого брата Андрєй Мусаєв відмовився, посилаючись на незгоду Євгена розголошувати такі дані. Але я впевнена, що його тримають саме там, разом із Артемом, бо їх завжди тримали разом», – розповіла ЦЖР Любов Пришляк.

3 лютого російське державне пропагандистське агентство ТАСС повідомило, що окуповані області України включені до складу Південного військового округу РФ зі штаб-квартирою у Ростові-на-Дону. Загалом у системі управління федеральної служби виконання покарань РФ лише по Ростовській області налічується близько 20 спецустанов.

Як повідомляв ЦЖР, працівника асфальтового заводу Євгена Пришляка і його друга, колишнього поліцейського Артема Баранова російські окупанти схопили вночі 13 серпня 2022 року в Новій Каховці. Спочатку їх утримували в катівні у захопленій окупантами будівлі місцевого райвідділу поліції, де їх били і примушували виконувати різну роботу – зокрема, шпаклювати стіни райвідділу. В жовтні цивільних заручників вивезли до окупованого Криму. І лише на початку січня 2023 року рідним Євгена і Артема вдалося отримати від них невеликі записки, передані через Міжнародний Комітет Червоного Хреста.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.