Реформа Укроборонпрому не розпочалася через відсутність постанови уряду – Незалежна антикорупційна комісія

Новини
Укроборонпром

Перетворення державного концерну «Укроборонпром2 в акціонерне товариство «Українська оборонна промисловість», яке особисто анонсував Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль 21 березня цього року, поки не розпочалася через відсутність опублікованої постанови на сайті уряду.

Про це повідомляє Незалежна антикорупційна комісія (НАКО).

В Секретаріаті Кабміну підтвердили, що постанова про реформу оборонного концерну поки відсутня у публічному доступі.

«На засіданні Уряду 21.03.2023 прийнято постанову Кабінету Міністрів “Про утворення акціонерного товариства “Українська оборонна промисловість”. Станом на 11.04.2023 зазначена постанова оформлюється відповідно до регламентних вимог», – ідеться у листі Секретаріату, який є у розпорядженні НАКО.

Наразі документ відсутній у публічному доступі. Проєкт постанови був поданий на Кабмін ще в червні 2022 року. Таким чином, загалом уряд працює над документом понад 9 місяців.

Укроборонпром

У НАКО наголошують, що без постанови Кабміну, перетворення «Укроборонпрому» не може розпочатися. Відтак вкотре відкладаються старт корпоративної реформи оборонної галузі, яка покликана зробити систему управління державними виробниками зброї прозорою і незалежною від впливу політиків та відкрити доступ до додаткових фінансових інструментів.

Нагадаємо, 06 жовтня 2021 року набрав чинності закон «Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності», який мав перетворити неефективну форму управління виробниками зброї «концерн2 в акціонерне товариство, де 100% акцій належить державі.

  • Раніше посли країн «Великої сімки» G7 наголошували на необхідності забезпечити вчасну корпоратизацію й удосконалення корпоративного управління концерну «Укроборонпром» відповідно до керівних принципів Організації економічного співробітництва та розвитку – ОЕСР.