Окупанти віджали базу «Адмірал» в Кирилівці і запрошують на відпочинок «жителей и гостей региона»

Новини
База відпочинку «Адмірал» у Кирилівці, Запорізька область Фото: admiral.zp.ua

Загарбники на нових окупованих територіях віджимають майно під виглядом «націоналізації». Напередодні курортного сезону знову згадали про бази відпочинку Азовського узбережжя. Майнові комплекси, чиї власники не пішли на співпрацю, визнають «безхазяйними», далі фейкове «министерство имущественных и земельных отношений» знаходить закладам нових власників. Так сталося з базою відпочинку «Адмірал», що розташована на косі Федотовій у курортному селищі Кирилівка на Запоріжжі.

Про віджим майна Центру журналістських розслідувань розповів законний власник бази Денис Катюха.

Підприємець виїхав з окупації ще в березні 2022 року. База відпочинку не працювала, на території знаходився лише  персонал, що там і проживав. У жовтні 2022 року на базу прийшли росіяни, які повідомили, що власник має з’явитися в окупаційну «адміністрацію».

«Я навіть не розглядав можливість повернутися, бо по-перше, не може бути й мови про співпрацю з окупантами, а по-друге, повертатися на ТОТ просто небезпечно, адже я був учасником проукраїнських мітингів в Мелітополі у березні 2022 року, тож не впевнений, що мене б не ув’язнили після спілкування», – сказав власник бази відпочинку.

За його інформацією, певний час на території бази проживали якісь завезені росіянами будівельники. А днями власник побачив свій майновий комплекс в рекламі окупаційного  «министерства курортов и туризма Запорожской области».

«Під це курортне «міністерство» зараз, наскільки мені відомо, передали 48 баз відпочинку, а ще найближчим часом планується передати 25 об’єктів, тож моя історія на жаль, не унікальна. Тепер окупанти шукають «інвесторів» тобто тих, кому продати чи передати відібране у власників майно», – говорить підприємець.

В оголошенні вказано, що бажаючих «жителей и гостей региона» відпочити на «Адміралі» запрошує «ГУП «Курорты Запорожской области».

Це окупаційне «государственное унитарное предприятие», зареєстроване на ТОТ Запоріжжя в березні 2023 року, очолює кримчанин Артур Анатолійович Соколов, підприємець з Судака. «Директором по кадрам и быту» є місцевий зрадник з Терпіння Юрій Волжанін, який раніше очолював окупаційну «адміністрацію» сільської громади.

Про віджим приватного майна законний власник Денис Катюха повідомив правоохоронні органи.

За інформацією Мелітопольського міського голови Івана Федорова, окупанти захопили близько 250 баз відпочинку та готелів в Кирилівці.

«Частина розмародерена, в частині живуть окупанти», – повідомив Федоров.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter