Валентин Рибін, адвокат зрадників з СБУ, Медведчука і Шарія, працює в окупаційному уряді Херсонської області і збирається балотуватись в «заксобраніє»

Новини
Колишній адвокат Валентин Рибін на окупованій частині Херсонської області. Фото: «Единая Россия»

Адвокат проросійських діячів та зрадників України Валентин Рибін працює в «міністерстві інформаційної політики» окупаційного «уряду» Херсонської області. Він бере участь у праймеріз «Єдиной России» для участі у виборах в депутати «заксобранія» окупованої частини Херсонщини.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на сайт партії «Единая Россия».

Валентин Рибін був адвокатом обвинувачених у розстрілі учасників Майдану, російських полонених десантників, колаборантів та підозрюваних у державній зраді політиків та співробітників СБУ. Зокрема, Олександра Щеголєва, ексголову управління СБУ в Києві часів Януковича, колишнього начальника департаменту контррозвідки СБУ Володимира Бика, політика Володимира Медведчука та пропагандиста Анатолія Шарія.

Рибін вступив у російську партію «Единая Россия» і бере участь у праймеріз для балотування  в депутати «законодательного органа» окупованої частини Херсонської області.х. При цьому зазначив, що працює в окупаційному «міністерстві інформаційної політики Херсонської області», виконуючи обов’язки директора організаційно-правового департаменту.

Колишній адвокат Валентин Рибін подає заявку на участь у «праймеріз». Фото: окупаційна адміністрація Херсонської області

«Я народився в Хабаровську і, проживаючи в Україні, обстоював інтереси російськомовного населення. Мій прямий обов’язок — допомагати «Единой России» у встановленні правопорядку на нових територіях», — пояснив Рибін.

У березні 2022 року Валентин Рибін покинув Україну, виїхавши до Іспанії, користуючись таким правом як батько трьох малолітніх дітей.

19 березня Рибін опублікував пост у Facebook, в якому, як вважає слідство, підтримав розпочату Росією агресивну війну проти України.

28 березня 2022 року слідчий відділ Подільського відділу Нацполіції Києва розпочав розслідування у кримінальному провадженні, відкритому за трьома статтями ККУ: погроза вбивством, державна зрада та виправдовування збройної агресії РФ.

У липні 2022 року Валентину Рибіну було повідомлено про підозру тільки за  ч.1 ст. 436–2 КК («Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників»).

Також через згадану  публікацію Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Тернопільської області 2 вересня 2022 року позбавила Валентина Рибіна права займатися адвокатською діяльністю.

Вручити повідомлення про підозру Рибіну було неможливо, через це досудове розслідування було зупинено, а фігуранта оголошено в розшук.

В інтерв’ю РИА Новости Рибін розповів, що вивіз жорсткі диски та накопичувачі при від’їзді з України, натякнувши, що там є інформація з обмеженим доступом.

«Адвокат, який має доступ до державної таємниці, насправді може вивезти дуже багато цікавих речей. Проте мені все ж таки вдалося вивезти також і жорсткі диски, і певні накопичувачі, які я використав у своїй діяльності, тому що я не хотів залишати їх на території України та надавати українській владі», — заявив Рибін, який виїхав з України в березні 2022 року.

Нагадаємо:

  • Адвокат послідовно з 2014 року захищав в судах проросійських діячів, обвинувачених у державній зраді та російських військових, зокрема: шпигуна Станіслава Єжова, російського танкіста Руслана Гаджиєва, колаборанта з окупованого Криму Фаруха Камалова. 
  • Валентин Рибін був адвокатом блогера Анатолія Шарія, а 15 лютого 2021 року був зареєстрований кандидатом на проміжних виборах до ВРУ 9 скликання в 50 окрузі Донецької області від «Партії Шарія».
  • 26 травня 2021 року Рибін як адвокат долучився до розгляду позову Медведчука до Зеленського щодо застосування санкцій.
  • У січні 2022 року Рибін вніс заставу за офіцера діючого резерву СБУ Андрія Гутора, підозрюваного у держзраді, після чого той втік від слідства.