ФСБ вилучила паспорти громадянки України Леніє Умерової, яку тримають під арештом у Північній Осетії

Новини
Леніє Умерова. Фото: Азіз Умеров
Леніє Умерова. Фото: Facebook Azeez Umerov

ФСБ вилучила документи, що засвідчують особу 25-річної громадянки України Леніє Умерової, яку російські силовики затримали на початку грудня 2022 року після перетину грузино-російського кордону, коли вона окружним шляхом їхала з Києва до окупованого Криму до батька, який страждає від онкологічного захворювання. Дівчина перебуває в ізоляторі тимчасового тримання УМВС Росії по Владикавказу.

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність» із посиланням на батька Леніє Резвана Умерова.

«Документи 25-річної кримської татарки Леніє Умерової, яку близько півроку тримають під адміністративним арештом у Північній Осетії, вилучила ФСБ Республіки Північна Осетія-Аланія. Про це батькові стало відомо з письмової відповіді прокурора Північно-Західного району міста Владикавказу Вадима Плієва», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, раніше Резван Умеров звернувся до наглядового органу з питанням про вилучення документів, що засвідчують особу його дочки. Наразі дівчина перебуває в ізоляторі тимчасового тримання УМВС Росії по Владикавказу.

Раніше брат Леніє Азіз Умеров повідомив про те, що його сестра, як уродженка Криму, не отримала російський паспорт після окупації півострова Росією.

Нагадаємо:

  • 4 грудня 2022 року російські силовики затримали після перетину грузино-російського кордону нібито за порушення правил режимної зони 25-річну Леніє Умерову, яка їхала з Києва до окупованого Криму через погіршення стану її батька, який страждає від онкологічного захворювання. До 16 березня Леніє утримували в Центрі тимчасового утримання іноземних громадян біля Владикавказу. Приміський райсуд визнав дівчину винною у «порушенні режиму державного кордону» (ч.1 ст. 18 КоАП РФ) та оштрафував її на 2 тисячі рублів.
  • Вночі 16 березня 2023 року Умерову випустили із центру утримання іноземців. Проте її схопили невідомі, одягли на голову пакет, привезли до незнайомого району Владикавказу та залишили там. Майже одразу Умерову затримав наряд поліції, який склав на неї протокол про непокору поліцейським. Ленінський райсуд Владикавказу призначив їй 15 діб адмінарешту.
  • Поки Умерова перебувала в ІТТ, на неї знову склали аналогічний протокол: нібито дівчина відмовилася віддавати свій телефон поліцейським. 27 березня той самий суд знову призначив їй 15 діб арешту. Леніє перевезли до ІТТ міста Беслан.
  • 9 квітня 2023 року на дівчину знову склали протокол за непокору поліцейським. 11 квітня Совєтський райсуд Владикавказу призначив їй 15 діб арешту.
  • 26 квітня 2023 року Совєтський райсуд Владикавказу вкотре визнав Ленію Умерову винною у непокорі співробітникам поліції та призначив їй 15 діб адмінарешту.