В Україні запрацював Єдиний реєстр зниклих безвісти осіб

Влада
пропавшие без вести

З вівторка, 2 травня, дані про зниклих безвісти вноситимуть до Єдиного реєстру зниклих безвісти, який розробило Міністерство внутрішніх справ разом з уповноваженим щодо зниклих безвісти та іншими відомствами.

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

«У реєстрі будуть зібрані та централізовані дані щодо зниклих безвісти: ПІБ особи, місце та дата народження, сімейний стан, місце проживання, територія, на якій відбулося зникнення, обставини та час зникнення, прикмети особи», – зазначається в повідомленні.

До реєстру також буде внесено інформацію про наявність або відсутність рішення суду щодо визнання осіб безвісно відсутніми або оголошення померлими, а також інші дані, що використовуються для забезпечення обліку осіб.

«Наявність централізованої інформації про зниклих безвісти допоможе налагодити більш ефективну розшукову роботу. Лише взаємодіючи з іншими відомствами, нам вдасться якомога швидше розшукати зниклих осіб», – наголосив уповноважений щодо зниклих безвісти Олег Котенко.

В Україні станом на квітень 2023 року зниклими безвісти вважаються близько семи тисяч військовослужбовців.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.