Гауляйтер Запоріжчини Балицький оголосив про «переміщення» мешканців прифронтових населених пунктів

На окупованій Запоріжчині гауляйтер Євген Балицький оголосив про «тимчасове переміщення» мешканців вісімнадцяти населених пунктів, розташованих поблизу лінії фронту. За його словами, в першу чергу мова йде про батьків з дітьми, пацієнтів медзакладів, а також літніх людей та інвалідів.

Підготовлені окупантами автобуси, ймовірно, для «евакуації» дітей у Розівці Пологівського району. Фото: тг-канал «Прожарка»

Про це Балицький повідомив на своєму Телеграм-каналі, пише Центр журналістських розслідувань.

В повідомленні гауляйтера мова йде про депортацію мешканців населених пунктів Тимошовка, Смирнівка, Тарасовка, Орлянське, Молочанськ, Куйбишево, Пришиб, Токмак, Мала Білозерка, Василівка, Велика Білозерка, Дніпрорудне, Михайлівка, Кам’янка-Дніпровська, Енергодар, Пологи, Кінські Раздори, Розівка. 

Вивозитимуть людей з причини нібито «обстрілів території, які стали частішими»

«Мною прийнято рішення прибрати в першу чергу дітей з батьками, людей похилого віку, інвалідів, пацієнтів лікувальних закладів від вогневого впливу противника та перемістити з прифронтових територій углиб області», – йдеться в повідомленні.

Поки що вивозять тільки дітей. ЦЖР зі своїх джерел стало відомо, що про «тимчасове переміщення» батьків школярів у Токмаку попереджали ще наприкінці квітня. Нібито дітей вивозять на період до 9 травня.

Мешканці Бердянська повідомляють, що бачать автобуси з інших населених пунктів Запорізької області. 

Наразі невідомо, наскільки добровільним є таке «переміщення». Але в будь-якому випадку депортація чи переміщення окупантами окупованого населення – це міжнародний злочин.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine